יותר משנתיים חלפו לאחר שלוחם צה"ל רב"ט רון קוקיא נקטף בדמי ימיו בעיר ערד על ידי מחבל בדואי. עתה, זמן קצר לפני הכוונה להרוס את ביתו של המחבל, שללא קשר לביצוע הפיגוע הוא אינו חוקי, מגיעה התנצלות המשפחה.

אביו של רון, עו"ד בועז קוקיא, הגיב להתנצלות בדברים הבאים: "מעבר לגינוי הרצח והצהרת נאמנות למדינה, בהתנצלות לא הייתה שום החלטה ממשית כגון בה האבא ישלם את הפיצויים שהושתו במשפט על בנו הרוצח או לניתוק כל קשר מבניו הרוצחים שנמצאים בכלא. לצערי, משפחת עודה מתלוננת על אכיפת החוק של המדינה כנגד המשפחה ובכך פוגעת בערך ההתנצלות. נראה כי ההתנצלות מגיעה כעת משום שעליהם להרוס את ביתם הלא חוקי בעוד שבוע. מדובר בהצהרה שהיא מן השפה אל החוץ ותו לא. אני אמשיך לפעול ללא לאות כדי שהמדינה תעניש את עודה בבנייה הלא חוקית, בהלנת בת המשפחה השב"חית ובפוליגמיה. אני מודה להגעת השייחים זאכי ועקל שעומדים לצידי ופועלים לכבוד הדדי בין היהודים לבדואים במדינה ובעידוד הגיוס לצה"ל. באם אבי הרוצחים יעשה כאמור מעשים שיעידו על חרטה אישית אשקול בקשת סולחה בעתיד. כרגע אין על מה לדבר".

משפחת קוקיא מאז נפילת יקירה, פועלת רבות במסגרת 'פורום בוחרים בחיים' ובסיוע ארגון 'אם תרצו', להאבק במחבלים שרצחו יהודים באשר הם. בין היתר כחלק ממאבקם נלחמו לא אחת על הריסת בתי מחבלים ובנוסף על תנאי כליאתם בבתי הכלא הישראלים, שלטענתם חסרי כל פרופורציה אל מול המעשים השפלים והחמורים אותם ביצעו כנגד יקיריהם.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.