נמשכת: פאניקה ובהלה סביב סוגיית מחלת העכברת שהתפרצה ברמת הגולן ובגליל. משרד הבריאות כבר פרסם את הנחיותיו, אבל מידי יום מתווספים עוד ועוד אנשים אשר מגיעים לבתי החולים וישנו חשש כי נדבקו במחלה. הבוקר (ד’) ארבעה תלמידים בגילאי 14-15 בבית החולים ‘מעייני הישועה’ בבני ברק, בחשד להידבקות במחלה במסגרת בילוי שערכו בקייאקים בנהר הירדן.

ברמת הגולן. צילום ארכיון: חיים אזולאי, פלאש 90

 

מצבו של הנער בן ה-17 שאושפז ביום שישי האחרון במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים ‘שניידר’ השתפר והוא הועבר למחלקת הילדים ב’מעייני הישועה’ להשלמת טיפול. גם הוא טייל בפארק הירדן בשבוע שעבר.

אתמול (ג’) הודיע משרד הבריאות כי לפחות 14 בני אדם לקו בזיהום וקרוב ל-50 חשודים שחלו בו. חברת ‘מי עדן’, השואבת את מימיה מעינות סלוקיה שברמת הגולן, הודיעה היום כי התגלו חריגות בבדיקות וכניסת המים למפעל הופסקה.

התגלו חריגות במפעל ‘מי עדן’. צילום: פלאש 90

 

“מוזמנים לבוא לעשרות אתרי הטיולים והאטרקציות שאינן כוללות

“משרד הבריאות רשות המים ורשות הטבע והגנים מחויבים לעשות פעולה מקיפה ומיידית על מנת לחקור ולאתר את מקור הזיהום בנחלים בצפון”, קרא הבוקר (ד’) ראש מועצה אזורית , אלי מלכה. “ביחד נפעל למגר אותו ולאפשר רחצה בטוחה. בטיחות ובריאות הציבור הם מעל לכל! אנו מאחלים לכל מי שחלה החלמה מהירה”, הוסיף.

לדבריו, “מי שתכנן את חופשתו בצפון הארץ, מוזמן לבוא לעשרות אתרי הטיולים והאטרקציות שאינן כוללות מים, ולהינות ממגוון מסלולי הליכה בנופים היפים של הצפון”.

“ביחד נפעל למגר את הזיהום”. ראש מועצת גולן אלי מלכה. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.