צילום: shutterstock

החלטתם למכור את הרכב הישן ולקנות אחד חדש יותר, אבל עכשיו מתחילה הסאגה. מצד אחד פרסום מודעת המכירה ומצד שני החיפושים אחר מכונית חדשה שתענה בדיוק על הצרכים שלכם. השילוב בין השניים מאתגר, בעיקר כשמתחילות שיחות הטלפון, הדיונים על המחיר והשאלות הבלתי נגמרות. אם אתם מחפשים דרך קצת יותר נוחה כדאי שתכירו את שיטת הטרייד אין, והנה היתרונות המרכזיים שלה.

1. חיסכון אדיר בזמן

הספוילר בתחילת הכתבה בוודאי הסגיר את היתרון המרכזי בסיפור, אבל אין ספק שבכל הקשור לעסקאות טרייד אין, הזמן והאנרגיות שתחסכו הם משמעותיים. פרסום המודעה, התמודדות עם שיחות הטלפון, פגישות עם מתעניינים שלרוב ינסו להוריד את המחיר באופן דרמטי או יתישו עם שאלות וישלחו אתכם הביתה בידיים ריקות – אלה הם רק חלק מהסימפטומים הנלווים לתהליך המכירה. עוד לא הזכרנו גם את תהליך בחירת המכונית החדשה כמובן. מצד שני, כשאתם מבצעים עסקת טרייד אין אתם סוגרים שתי פינות בפעולה אחת. גם מוכרים את הרכב הישן, גם קונים מכונית וגם משלמים רק את ההפרש בין השניים.

2. מקצרים זמני חפיפה

כל מי שאי פעם מכר את הרכב באופן פרטי מכיר את החיסרון המרכזי בשיטה הזו. מאחר ואנחנו רוצים למכור את המכונית לפני שנקנה חדשה יותר, משיקולים כלכליים (והגיוניים), אנחנו מוצאים את עצמנו ללא כל פתרון חלופי בזמן שחולף ממועד המכירה למועד הקנייה. היתרון של שיטת הטרייד אין הוא שהבעיה הזו פשוט כבר לא קיימת. במקום למכור את הרכב ולבקש טרמפים מחברים טובים לסוכנויות הרכב, או להיסחב באוטובוס, או לשלם הון עתק על מוניות, תוכלו להישאר עם המכונית הישנה עד לרגע שבו החדשה תגיע. הרבה יותר קל.

נמאס לשלם הון עתק על מוניות?. צילום: פלאש 90

3. משלמים רק את ההפרש

לרוב אנחנו ממתינים עם רכישת הרכב החדש עד לרגע שבו יהיה בידינו מלוא התשלום על הרכב שמכרנו, אלא אם יש לנו סכום כסף שממתין בצד ממילא. בשיטת טרייד אין לא צריך לחכות או לחסוך כסף במיוחד. במקום זאת אתם פשוט משלמים את ההפרש. עסקת טרייד אין למעשה מאפשרת לכם לשלם את הפער שבין מחיר המכירה של הרכב הנוכחי לבין מחיר הקנייה של הרכב החדש.

4. רכב בטיחותי יותר

כאשר אתה מבצע עסקת טרייד בחברת ליסינג  ומחליף את הרכב הישן ברכב מליסינג ברב המקרים אתה יכול להיות שקט ובטוח שהרכב עבר את כל הטיפולים הנדרשים והוא תקין ובטוח לנסיעה. בין אם אתה בוחר לקנות רכב שהיה בליסינג או רכב יד שניה מיד פרטית חשוב לבצע את עסקת הטרייד אצל חברת ליסינג וותיקה ואמינה כך תוכל להיות שקט ובטוח שהחברה בודקת את הרכב ומכירה אותו למכירה ואתה יודע שתקבל רכב איכותי יותר ובכל מקרה תמיד יהיה לך לאן לחזור במידה ותצטרך.  

המאמר באדיבות חברת גלי ליסינג המציעה מגוון פתרונות בתחום הרכב.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20