אחר הצהריים (חמישי) החל מצעד הגאווה בבירה. במשטרה מעריכים כי במצעד ישתתפו כשלושת אלפים איש ודאגו מבעוד מועד לאבטחה של כ- 2,500 שוטרים גלויים וסמויים. על פי הודעת המשטרה נעצר חשוד שברשותו סכין והוא נעצר.

שר המשפטים החדש אמיר אוחנה במצעד. צילום: אסתי דזיובוב/TPS

 

עיקר המסלול יתמקד במרכז העיר והרחובות הסמוכים למקום האירוע ייסגרו לפרקי זמן קצרים. על פי התכנון החל משעה 17:30 יחל המצעד שיעבור ברחובות קרן היסוד, המלך ג'ורג', הלל ומנשה בן ישראל. את המצעד תחתום עצרת בגן העצמאות בין השעות 21:00-19:30.

במשטרה נערכים. צילום: דוברות המשטרה.

 

בשעות 21:00-19:30 תיערך עצרת הסיום בגן העצמאות. במשטרה הבהירו כי לא תתאפשר כניסה ויציאה ממסלול המצעד ממקומות שאינם מוסדרים.

כנגד המצעד של קהילת הלהט"ב יפגינו ברישיון אנשי ארגון להב"ה וכן פעילי ארגון "חזון" ששלטיהם בירושלים הוסרו לאחרונה בהוראת העירייה ובג"ץ הפנה עורף לדרישתם להשאיר את השלטים על תילם.

מהמשטרה נמסר כי הרחובות הבאים ייסגרו בשעה זו לתנועה: רח' קינג ג'ורג', רח' הילל , רח' מנשה בן ישראל וכן יסגרו לתנועה גם הרחובות המובילים אליהם כולל רחוב אגרון, הילל , קינג ג'ורג' מקרן היסוד ועד רח' בארי, אלחנן, שלום עליכם, מאפו, אחד העם, עזה (מארלוזרוב עד כיכר פריז), אבידע, קק"ל, ההסתדרות, המלך דוד , חט׳ הצנחנים ( מהכניסה למנהרת צה״ל עד שלמה המלך כולל) רח' יצחק קריב ודוד רמז.

עוד דווח אפליקציית WAZE מעודכנת ברחובות החסומים ועם פתיחתם לתנועה וכי הרכבת הקלה פועלת כסדרה במתכונת מלאה.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20