6:03 23/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מעל 1.3 מיליון ש"ח גויסו למען יהודה

מעל 1.3 מיליון ש"ח גויסו למען יהודה

עם ישראל התגייס בהמוניו לעזרתו של החייל שנפצע אנושות בצוק איתן. משפחתו של יהודה מבקשת להמשיך ולתרום

התגייסות יוצאת דופן של אזרחי ישראל כמעט 7,000 איש כבר תרמו ועד כה נאספו  כ-1,310,696 שקלים למען בניית מבנה מיוחד עבור יהודה הישראלי. פי שניים מהמקסימום שציפו להגיע אליו – 600,000 שקלים. הישראלי שנפצע אנושות במהלך צוק איתן ב"יום שישי השחור" מרסיס רקטה של חמאס כאשר היה בכוח שניסה לחלץ את סגן הדר גולדין מחטיפה במנהרה.

לאחר תהליך שיקום ממושך מפציעתו הקשה, רופאיו קבעו לאחרונה כי הוא כשיר לחזור לביתו, אך הדבר נמנע ממנו כאמור בשל סירוב המדינה לממן את המבנה שלו הוא זקוק. בשל מגוריו ביישוב עפרה שמחוץ לקו הירוק.

הסכום הדרוש להנגשת הבית ליהודה הוא כמיליון ומאתיים אלף ש"ח  לכן המשפחה מבקשת ממי שיכול להמשיך ולתרום. עד שיושג הסכום המלא.

בארגון 'ישראלי שלי' שיזם את המהלך לא שיערו שההתגייסות תהיה בקצב כזה. דבר שטרם נראה באתר התרומות הדסטארט.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב בפרשה ובעקבות הוראה שנתן, ששלח ראש לשכתו דוד שרן מכתב ליועץ המשפטי של משרד הבטחון: "אודה אם תביא את המקרה לוועדת חריגים כדי לנסות ולסייע למשפחתו בהנגשת בית משפחתו של סמל  יהודה הישראלי".

שרה העצני יו"ר "ישראל שלי", הסבירה כי "ראינו שהמדינה לא עושה את מה שמוטל עליה והחלטנו להרים את הכפפה. אנחנו פונים לציבור וקוראים לו להירתם ולהחזיר את יהודה הביתה כי המדינה לא עושה את תפקידה. אני מקווה ומאמינה שהמדינה תראה מה הציבור עושה בשביל החיילים שנפצעו במלחמה ותתעשת".

לדבריה, "זה לא הגיוני שמי שצריך לדאוג לחיילים זה האזרחים. אנחנו לא נמתין עד שייפתרו כל העיכובים הפוליטיים והביורוקרטיים, וגם יהודה לא יכול להמתין".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

"גורמים ביהדות התורה רואים בעין לא טובה את החרפת הטון של ליצמן"

האם העבודות ברכבת בשבת יורידו את הקואליציה מהפסים? הפרשן חיים גריידינגר ל'היום הזה': "לא כל כך מבינים מדוע זה הנושא שבגללו הציבור החרדי צריך לפרוש מהקואליציה"