אז עכשיו אחרי שאתם יודעים שאתם רוצים שינוי, השלב הבא הוא להחליט מה ואיפה ללמוד. באיזה מקום תפיקו את המיטב ובאמת תצליחו להיכנס לעבודה במקום שיסב לכם את האושר שאתם מצפים לו. ולא פחות חשוב, שלא יגזול מכם יותר מדיי זמן ומשאבים. בהשוואה לתואר שאורך בין 3 ל-4 שנים, מצריך המון זמן ומשאבים כלכליים, בד"כ כשמבצעים הסבה מקצועית עושים את זה באמצעות קורס מקצועי.

כולנו יודעים שתואר זה דבר חשוב. כולנו שמענו פעם אחת או יותר את המשפט "בלי תואר לא תוכל למצוא עבודה". במידה מסוימת זה נכון. אבל ידעתם שבאמצעות קורס מקצועי שלרוב הוא מאוד קצר אתם יכולים לרכוש את אותו הידע (ולפעמים אפילו יותר) שאתם רוכשים בתואר?

יש לכך הרבה סיבות, אנחנו נפרט כאן את המרכזיות שביניהן שהופכות את ההסבה באמצעות קורס מקצועי לאפקטיבית ביותר עבורכם:

  1. אשרור מהיר של החומרים

לעומת מכללות ללימודי חוץ כמו האקריו ואחרות, באקדמיה תוכנות הלימוד לא מעודכנות לפי מה שקורה בפועל בשוק. הטכנולוגיות מתפתחות מהר יותר מקצב האשרור של הקורסים באקדמיה ולכן תמיד התוכניות פחות מעודכנות בניגוד למכללות ללימודי חוץ, שמגיבות מהר יותר למה שקורה בתעשייה. לכן, אם אתם רוצים ללמוד משהו פרקטי, שיכין אתכם בדיוק לשוק העבודה, מכללות ללימודי חוץ הן הפתרון האידיאלי עבורכם.

ישנה חשיבות רבה לעדכון מהיר של החומרים. מכיוון שאנחנו חיים בעולם כל כך דינמי עם טכנולוגיות שמשתנות באופן יומיומי, זה חשוב מאוד שגם החומר הנלמד יהיה מעודכן. יצרה מכך, גם התרגילים והמטלות צריכים להיות מעודכנים כדי שהסטודנטים יוכלו לתרגל את החומר בצורה הטובה ביותר. בדרך זו, כשהסטודנט מסיים את הקורס הוא מגיע מוכן ככל האפשר לשוק העבודה.

  1. מרצים שמגיעים מהשטח

ישנה חשיבות רבה שהמרצים שמעבירים את החומר, יהיו מחוברים למה שקורה בתעשייה ובעיקר כשמדובר בתחום ההייטק. גם כאן, יש יתרון למכללות ללימודי חוץ כמו בסעיף הקודם. ב- HackerU למשל, כל המרצים  מעבר להיותם מוכשרים בתחום ההדרכה, הם גם חייבים להגיע מחברות הייטק כך שיהיו ערים לשינויים שקורים בשוק.

המרצים באקדמיה לעומת זאת, פחות מחוברים לתעשייה. הסיבה לכך היא שהם נמדדים לפי כמות המאמרים שהם מפרסמים ולא לפי תכני הקורס. לכן, ישנה פחות חשיבות לתוכן מעודכן ועכשווי. בנוסף לכך, המרצים אמנם מגיעים מהאקדמיה אבל הם לא מחוברים לתעשייה ולכן לא נגישים לטכנולוגיות החדשות.

  1. הבטחה לעבודה

כל הסיבות שנאמרו עד כה מביאים אותנו לסיבה החשובה ביותר – הבטחה לעבודה. שהרי הסיבה שחומרים מעודכנים היא כל כך חשובה ומרצים כמו גם מרצים מעודכנים, היא שבסופו של דבר, אחרי הסבה מקצועית במכללות ללימודי חוץ מסדרים לסטודנטים עבודה.

האקריו לצורך העניין, חותמת על חוזה מול הסטודנט ובו מופיע כי חברת ההשמה שלה מחויבת לסדר עבורו עבודה בהייטק לאחר סיום הקורס. זו כמובן הקלה ענקית של סטודנטים בתחום שיכולים להוריד מהראש את העול של חיפוש העבודה ואת הקושי של מציאת עבודה ללא ניסיון בהייטק.

לסיכומו של עניין, הסבה מקצועית אמנם היא לא תהליך קל, אבל היא מאוד מקובלת בעולם שבו אנחנו חיים ואם עושים את זה נכון, אז היא גם לא תהיה כל כך קשה כמו שאתם מצפים. הדבר הכי חשוב הוא שלאחר שאתם עושים חשבון נפש, בוחנים בינכם לבין עצמכם איזו עבודה אתם מחפשים ומה אתם רוצים להשיג ממנה, תעשו מחקר שוק ותמצאו את המקום והקורס הכי טוב עבורכם ופשוט תעשו כל מה שאתם יכולים בשביל שתעופו על העבודה הבאה.

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.