תואר שני העונה להפועל באר שבע. אחרי שזכתה בתואר אלוף האלופים בתחילת העונה, האלופה זכתה גם בגביע הטוטו לעונת 2016/17 והוסיפה עוד גביע לארון שהולך ומתמלא בשנתיים האחרונות. באר שבע הניפה את גביע הטוטו בפעם השלישית בתולדותיה, אחרי קונצרט גדול של 1:4 על הפועל עירוני קרית שמונה.

לפני המשחק היו חששות בבאר שבע אחרי שבשני משחקי הליגה האחרונים הקבוצה זכתה בנקודה אחת בלבד בזמן שהיריבה קרית שמונה נמצאת בתקופה טובה מאוד ונהנית מהצלחות במפעל. אבל הקבוצה של ברק בכר הזכירה את זו שהעפילה לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, והבהירה שהיא לא במשבר.

עוד תואר לארון המתמלא. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הפועל באר שבע
עוד תואר לארון המתמלא. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הפועל באר שבע

כבר בפתיחה היה ברור שבאר שבע נחושה להוסיף תואר נוסף למועדון כאשר בן שהר כבש צמד תוך שתי דקות. בדקה ה- 34 הוא כבש מהנקודה הלבנה, ובדקה ה-36 שהר כבש את השני והיה נראה שהסיפור גמור עוד לפני הירידה למחצית. קרית שמונה עוד חזרה למשחק משער עצמי של תורג'מן בדקה ה-70 אבל מהראן ראדי הגיב אחר 3 דקות בשער שסגר את עניין. הקפטן אליניב ברדה חזר לעניינים אחרי פציעה וכבש בדקה ה-90 שער ראשון העונה.

ברק בכר שמחזיק בסגל השחקנים הטוב ביותר בליגת העל נתן לוובה בראון ומאור מליקסון לפתוח, במטרה להריץ אותם אחרי תקופה ארוכה בה היו פצועים. בכר השאיר מחוץ לסגל את ג'ון אוגו, אנתוני וואקמה, מיחאי קורהוט ולואי טהא. כנראה שבכר האמין כי גם בלי הכלים הכבדים שלו כמו וואקמה ואוגו הוא יכול לנצח את קרית שמונה שמצידה רצתה לזכות בפעם השלישית בתואר אבל הפעם היא נתקלה עם יריבה חזקה מדי.

המאמן המנצח אמר בסיום: ״זה היה תואר שהיה חשוב לקחת אותו. אמרנו בתחילת העונה שאנחנו רוצים לזכות בכל התארים. זכינו בשניים בינתיים ואנחנו עם הפנים קדימה״. הקפטן המאושר שהניף את הגביע אחרי תקופה אישית קשה של פציעות אמר: ״זה כבוד גדול להיות חלק מהמועדון הזה שנקרא הפועל באר שבע. זו זכות להיות כאן ויש לנו עוד דרך ארוכה״.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20