2,282 עולים מארה"ב וקנדה. 242 מהם נחתו הבוקר (רביעי, 14.8) בנתב"ג בטיסה מיוחדת של ארגון "נפש בנפש". צעיר העולים תינוק בן 28 ימים, המבוגר שבהם בן 69. "היום, אנחנו לא רק מציינים את הטיסה ה-60 שלנו כמוסד עלייה, אלא חוגגים עשרות אלפי עולים שזכינו ללוות במסע העלייה שלהם וממשיכים ללוותם לאורך כל תהליך קליטתם בארץ כאזרחי מדינת ישראל" הסביר הרב יהושע פס, מנכ"ל ומייסד ארגון "נפש בנפש".

כ-120 אנשי רפואה, ביניהם רופאים, אחיות ופסיכיאטריים יעלו לארץ במהלך הקיץ הנוכחי. כ-20 מהם הגיעו הבוקר (14.08.19) לארץ יחד עם 242 עולים שנחתו במטוס "אל על" בנמל התעופה בן גוריון, במסגרת טיסת עולים מיוחדת של ארגון "נפש בנפש", בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית לישראל, קרן קימת לישראל,
ו-JNF-USA. "נפש בנפש" והאגף לרישוי מקצועות רפואיים של משרד הבריאות, סייעו בשנת 2018 ל-58 רופאים מצפון אמריקה (כ-10% ממסיימי לימודי הרפואה בארץ), בהליך מזורז לקבלת רישיון התעסוקה בישראל על מנת שיוכלו להמשיך לעסוק במקצוע גם בארץ ולתרום למערכת הבריאות הישראלית מיד עם קבלת תעודת הזהות שלהם. מספר דומה של רופאים יזכה להליך רישוי מזורז גם ב2019.

עם נחיתתם בארץ קיבלו את פניהם מאות אורחים בטקס חגיגי בו השתתפו אנשי ציבור וביניהם, אשת ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, שר העלייה והקליטה, אלוף (מיל') יואב גלנט, חבר הכנסת יועז הנדל, יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג ומנכ"ל "נפש בנפש" הרב יהושע פס.

אשת ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו: "אתכם, החיילים הבודדים, אני מברכת באופן מיוחד: ברוכים הבאים לישראל וברוכים הבאים לצה״ל. אתם עזבתם בית חם, משפחה, וחברים, כדי לעלות ולהצטרף לסיפור ההצלחה של ישראל ולהגיע לכאן, לבית שלכם, לבית שלנו. כל עם ישראל מחבק אתכם היום, כולנו המשפחה שלכם. גם אם אתה נקראים חיילים בודדים – אתם לא בודדים. כולנו איתכם תמיד. ותזכרו בכל הזדמנות שתהיה לכם להתקשר לאבא ואמא. תספרו להם על השירות ועל המדינה הנפלאה, והכי חשוב, תשמרו עלינו, תשמרו על ישראל ותשמרו על עצמכם."

שר העלייה והקליטה, אלוף (מיל') יואב גלנט: "שמחתי לקבל הבוקר את פניהם של 242 העולים החדשים מארצות הברית וקנדה, חלקם בני גרעין צבר אשר עלו בגפם במיוחד כדי להתגייס לצה״ל. בשנה האחרונה צמחה העלייה לישראל ביותר מ-21% ומשרד העלייה והקליטה קלט למעלה מ-20 אלף עולים חדשים. מדובר ביעד אסטרטגי של ממשלת ישראל המסייע בחיזוקה של המדינה והעם היהודי. ברכות לעולים החדשים. ברוכים הבאים לביתכם האמיתי, הבית של כל יהודי באשר הוא – מדינת ישראל.״

העולים הגיעו מעשרות מדינות ברחבי צפון אמריקה, ביניהן: אוהיו, אילינוי, אריזונה, ג'ורג'יה, וושינגטון, טנסי, טקסס, מישיגן, מסצ'וסטס, מרילנד, נבדה, ניו ג'רזי, ניו יורק, פלורידה, פנסילבניה, צפון קרוליינה, קולורדו, קונטיקט, קליפורניה. באשר למענם החדש בארץ, העולים יתיישבו בכל רחבי המדינה ובכלל זה בפריפריה ובירושלים, כחלק ממיזם "זינוק בעלייה". מטרת המיזם המשותף לארגון ״נפש בנפש״ וקרן קימת לישראל (קק"ל) היא למנף את המומנטום הקיים של העלייה מצפון אמריקה, להגדיל את מספר העולים לצפון לדרום ולירושלים, ומתוך כך לחזק ולקדם את הפריפריה ואת הבירה של מדינת ישראל.

על סיפון המטוס היו גם 41 מתגייסים העתידיים אשר יתווספו לעוד 155 צעירים שיעלו מצפון אמריקה במהלך הקיץ אף הם במטרה להתגייס לצה"ל רובם כחלק מפרויקט גרעין צבר של הצופים. צעירים אלו מצטרפים לתכנית לחיילים בודדים של ארגון "נפש בנפש" וארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), שאחראית החל משנת 2012 לרווחתם ועתידם של כלל 3,500 החיילים הבודדים העולים המשרתים בצה"ל, ויזכו לליווי לאורך כל שירותם הצבאי וגם עם השתלבותם בחיי האזרחות לאחר שחרורם מצה"ל. בנוסף לתכנית זו, השיק לאחרונה ארגון "נפש בנפש" תכנית מיוחדת שמטרתה ללוות בנות שירות לאומי עולות בודדות, "אורי", ע"ש אורי אנסבכר ז"ל בת ה-19 שנרצחה בפיגוע לפני מספר חודשים בעת התנדבותה בשירות לאומי בירושלים.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג: "אני שמח לקבל במדינת ישראל מאות עולים חדשים בשבוע בו הסוכנות היהודית מציינת 90 שנים להיווסדה. מקום המדינה העלינו ביחד עם שותפים לדרך וממשלת ישראל למעלה משלושה מיליון עולים מעשרות מדינות ברחבי העולם שהגשימו במולדתם את החלום הציוני הפועם בהם. אלה בנו את החברה הישראלית ואת המדינה שלנו. אני מברך את העולים שמגיעים הנה מצפון אמריקה לבנות פה את ביתם ועתידם. הסוכנות היהודית תלווה ותסייע לעולים ככל שיידרש."

יו"ר קק"ל, דניאל עטר: "אנחנו רואים חשיבות יתרה בהעלאת יהודי התפוצות לישראל, בין היתר במטרה להתגייס לצבא, לשרת את המדינה וכמובן בסופו של דבר להשתקע בישראל. בימים אלה אנו מקדמים תכנית דגל ארוכת טווח – "ישראל 2040 רילוקשיין ישראלי- קק"ל בונה את ארץ המחר", שמטרתה להביא מיליון וחצי תושבים חדשים לנגב ולגליל. נעשה כל שביכולתנו לתת לצעירים הללו קרקע פורייה ויציבה במהלך שירותם הצבאי וקליטה ראויה ומתאימה על מנת שיבחרו מרצונם להמשיך ולהתגורר בארץ".

"מי שיתבוננו מהצד בעולים שנחתו הבוקר, יראו משפחות עם ילדים, סבים וסבתות, צעירים וצעירות הבאים להתגייס ולהגן על המדינה או כאלו המצפים להתחיל את חייהם המקצועיים באומת הסטארט-אפ. אבל למעשה, הם הרבה מעבר לכך. אני רואה אידיאליסטים עם חזון ערכי וציוני שבחרו לקשור את עתידם בעתידה של מדינת ישראל," סיפר הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל "נפש בנפש". "היום, אנחנו לא רק מציינים את הטיסה ה-60 שלנו כמוסד עלייה, אלא חוגגים עשרות אלפי עולים שזכינו ללוות במסע העלייה שלהם וממשיכים ללוותם לאורך כל תהליך קליטתם בארץ כאזרחי מדינת ישראל." פס אף ציין בהתרגשות כי הבוקר נחת בישראל העולה ה-60 אלף של הארגון.

לאורך קיץ 2019 יגיעו לארץ 2282 עולים חדשים צפון אמריקה מתוכם 293 משפחות, 894 רווקים ורווקות, 117 אנשי מקצועות הרפואה ו- 196 מתגייסים לצה"ל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.