מאז הבחירות האחרונות לכנסת, מוזכרת מדי פעם קריאתו של ראש הממשלה בנימין ביום הבחירות ללכת להצביע: “שלטון הימין בסכנה, המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי, עמותות השמאל מביאות אותם באוטובוסים”.
חברת הכנסת שלי יחימוביץ’  אמרה על הדברים כי: “אין מנהיג מערבי שהיה מעז להוציא טקסט גזעני כזה”.
ח”כ דב חנין מהרשימה המשותפת אמר: “נתניהו הצליח להיבחר, אני אומר את זה בהרבה צער וכאב, בזכות קמפיין של הסתה ושנאה. אני חושב שזה דבר חסר תקדים של ראש ממשלה במדינה שרוצה להיראות כדמוקרטית”.
באולפן שישי ב 20.5.2016 העיתונאית רינה מצליח העלתה את הנושא הזה שוב.
כל המבקרים הללו שכחו מה הקרה בבחירות , כאשר בנימין נתניהו התמודד מול שמעון בבחירות לראשות הממשלה.

מגייסים מצביעים גם מירדן. מתוך עמוד הפייסבוק של הרשימה המשותפת
מגייסים מצביעים גם מירדן. מתוך עמוד הפייסבוק של הרשימה המשותפת

להלן ציטוט מתוך מוסף מעריב מיום 31.5.1996, יומיים לאחר הבחירות:
“פרס שתכנן ללכת לנוח, התיישב על הטלפון. יותר משעתיים דיבר עם כולם. ראשי סניפים, ראשי מטות, פעילים. דירבן, גער, שאל. בינתיים שיגר את מרבית שריו אל המגזר הערבי. כמעט כולם יצאו לשם. אפילו חיים רמון, שאמור לשבת במטה ולחלוש על העניינים, שיגר את עצמו לקלנסואה. פרס, באקט אחרון של ייאוש, זימן את כתב קול ישראל בערבית ושלח דרכו מסר לערבים: “כל קול חשוב. אנחנו נביא שלום ושוויון אמיתי. כל המערכת עומדת על חודן של קול – לכו להצביע”.
ציטוט נוסף מתוך מעריב יום לאחר הבחירות – 30.5.1996. “ואילו הליכוד התלונן, כי בכפרים הערביים מופעלים רמקולים שדרכם מעודדים ערפאת ונאמניו את האוכלוסייה להגיע לקלפיות ולהצביע לפרס. מדובר בהעברת שידורי ‘קול פלשתין’ ששידר קריאה לערביי ישראל ללכת לקלפיות ולהצביע פרס”.

מתוך מעריב 30-31.5.1996
מתוך מוסף מעריב 30-31.5.1996

אז מה היה לנו כאן? כאשר יקירי מפלגת העבודה והשמאל קוראים לערביי ישראל ללכת להצביע זה לגיטימי ולא מעורר כל ביקורת, כאילו זו דרכו של עולם. מה גם שלצורך גיוס הקול הערבי השתמשו ב”קול פלשתין”, התערבות גסה של ישות זרה ועוינת בתהליך הבחירות בישראל.
כאשר שלי יחימוביץ’ טענה שאף מנהיג מערבי לא היה מעז להוציא טקסט כזה, האם היא התכוונה ששמעון פרס אינו מנהיג מערבי? כאשר זה הפוך מתעוררת סערה גזענית, הסתה ושנאה. כנראה שהמוסר שייך אך ורק ליקירי השמאל.

מדוע לא נשמע קולם של שלי יחימוביץ’, דב חנין, ורינה מצליח בבחירות 1996? אכן, זוהי צביעות במיטבה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.