שר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
שר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט הציג היום (חמישי) את תקציב משרדו ל- 2018-2019: "השנתיים הקרובות יהיו שנים של חינוך טוב, איכותי ואישי".

לתקציב הנוכחי נוספו 2.5 מיליארד שקלים וכעת הוא עומד על מספר בקרוב ל-60 מיליארד שקלים. השר בנט אמר היום: "בחרנו להשקיע בעתיד האישי של כל ילדה וילד, במורים, ולא פחות מכך – להשקיע בעתידה של המדינה. נמשיך לחזק את המתמטיקה, את האנגלית המדוברת, להקטין את הצפיפות בכיתות, לקצר את החופשות ולשפר את תנאי העסקתם של מורים".

תלמידים ביום הראשון לבית הספר. צילום: פלאש 90
תלמידים ביום הראשון לבית הספר. צילום: פלאש 90

חצי מיליארד שקלים לטובת העסקת סייעת שנייה

בין היתר הציג בנט את התקציב עבור קיצור החופשות שיעמוד על כ-400 מיליון שקלים. החל משנת הלימודים הנוכחית, תשע"ח, ייפתחו בתי הספר גם בחופשת הפסח כדי להעניק לילדים מסגרות חינוכיות עשירות במהלך ימי החופשה. בשנת הלימודים הנוכחית, יפעלו מסגרות החינוך בימי חופשת פסח, במשך חמישה ימים, ובשנת הלימודים הבאה, הם יפעלו חמישה ימים בחופשת חנוכה וחמישה ימים בחופשת פסח.

בנוסף תתוקצב התכנית הלאומית לקידום המתמטיקה ב- 75 מיליון שקלים, והתכנית הלאומית לקידום האנגלית ב- 70 מיליון שקלים.

תקציב של 50 מיליון שקלים יוקצה עבור צמצום מספר התלמידים בכיתות הלימוד, וחצי מיליארד שקלים יוקצו להעסקת סייעת שנייה בגני הילדים. בנוסף תכנית הצהרונים "ניצנים" של משרד החינוך תתוקצב ב- 600 מיליון שקלים.

"זהו תור הזהב של החינוך בישראל, בתקציב 2019 ממשלת ישראל קיבלה החלטה ברורה להעמיד את החינוך בראש סדר העדיפות הלאומי", אמר בנט.

"תקציב החינוך יגדל בשנתיים הקרובות ויעמוד על 60 מיליארד שקלים. זאת בשורה אדירה למורים, להורים ולתלמידים. שכר המורים התחילי יעלה ויעמוד על 8000 שקלים, חופשות התלמידים יקוצרו בעשרה ימים, תנתן תוספת משמעותית לחינוך המיוחד, והמהפכה המתמטיקה מדעים והאנגלית תימשך. אנחנו ממשיכים בכל התנופה"