עומסים בנתב”ג הבוקר (ה) בעקבות במערכת הביטחון שגרמה לעיכובים בטיסות ולכך שמאות נשארו בארץ.

עיכובים בנתב"ג
עיכובים בנתב”ג. ארכיון

מתנב”ג נמסר כי נפתרה התקלה הטכנית שגרמה לעומס והעיכובים בטיסות, וכי בשעות הקרובות בטיסות שעוכבו ימריאו ליעדיהן.

בעדכון שהתקבל בשעה 09:20 דווח על עיכוב של 15 בפרקי זמן של 1-3 שעות. הרישום בדלפקי הצ’ק אין נעצר לצורך אתחול מערכות, והפעילות התחדשה באופן מדורג. במידה והתקלה נפתרה תחזור המערכת לפעילות מלאה בשעה הקרובה

מרשות שדות התעופה נמסר כי התקלה החלה אמש לקראת חצות וכי צוותים מתוגברים של עובדי אחזקה, טכנאים וצוות IT פועלים לתיקון התקלה שהתגלתה במערכת הבידוק הביטחוני האוטומטי.

בשעות הלילה תוגברו יחידות הסבלים ופורקי המזוודות, כמו גם צוותי הביטחון על מנת להקל על העומסים שנוצרו. עוד סיפרו בנתב”ג כי שוחררו העומסים שנוצרו במהלך הצ’ק אין הלילה וכי כלל הטיסות שהמריאו בשעות הלילה יצאו במועדן. 15 אלף נוסעים יצאו מהארץ כאשר כ-400 מזוודות נשארו בארץ עקב התקלה, והן ישלחו ליעדן במועד מאוחר יותר. יחד עם זאת, מהבוקר לוח ההמראות מואר באדום, כאשר נרשמו עיכובים בהמראות לרומא, ז’נבה, מילאנו, אתונה, לוטון, בוקרשט, מינכן, מוסקבה, איסטנבול ועוד.

בנתב”ג מסרו כי נעשים מאמצים להביא לפתרון התקלה ולהשיב את המערכת לתפקוד מלא וכי צוותי התפעול והביטחון המתוגברים התגברו על העומסים שנוצרו במהלך הלילה כך שכרגע אין עומסים חריגים בצ’ק אין. כמו כן קראו לציבור הנוסעים להגיע לנתב”ג כשלוש שעות לפני טיסתם, ולהתאזר בסבלנות במהלך הבידוק הביטחוני.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.