0:05 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > 15 שנה אחרי שאחיו נרצח בפיגוע, יואל התחשמל למוות

15 שנה אחרי שאחיו נרצח בפיגוע, יואל התחשמל למוות

יואל ניצני, בן 18, נהרג בסוף השבוע בסיני במהלך הסופה, 18 שנים לאחר שאחיו אברהם נרצח ממטען צד שהופעם סמוך לאוטובוס בו נסע בדרכו לעמנואל

שתי טרגדיות במרחק של 15 שנים: יואל ניצני, 18, התחשמל למוות במהלך סוף השבוע כאשר שהה בחושה שהוצפה בחוף ראס אבו גלום כתוצאה מהסופה שפקדה את חצי האי סיני ואת העיר אילת. האסון אירע 15 שנים לאחר שאחיו הגדול, אברהם הי"ד, נרצח בפיגוע מטען בדרכו לשמחה משפחתית בעמנואל.

יואל ניצני ז"ל.
יואל ניצני ז"ל.

על פי המידע שהופץ לאחר האסון, יואל ניסה לטפל בתקלת חשמל בחושה בעצמו. רגליו היו רטובות והוא התחשמל ונפצע אנושות. הוא הובהל לבית חולים בסיני, אך שם מת מפצעיו. במשרד החוץ מסרו כי המחלקה לישראלים בחו"ל מסייעת לבני המשפחה ועומדת בקשר עם כלל הגורמים הרלוונטיים להשבת הגופה לישראל.

בתקופה האחרונה חלה עלייה משמעותית במספר הישראלים שמגיעים לסיני, ובמהלך חג הסוכות נפשו רבים בחצי האי, זאת על אף אזהרות משרד החוץ מפיגועי טרור. מרבית הנופשים שבו ארצה, אבל מי שנותר בסיני בסוף השבוע חווה את השיטפונות העזים, שיטפונות שגרמו להצפות ולנזקים וגבו כאמור גם קורבן בנפש.

גם האח נהרג בגיל 18

אברהם ניצני הי"ד. צילום: ביטוח לאומי
אברהם ניצני הי"ד. צילום: ביטוח לאומי

ב-2001, במהלך חג החנוכה, יצא אברהם לחופשה מהישיבה בבני ברק בה למד על מנת להשתתף בשמחת בר המצווה של קרוב משפחה שגר בעמנואל. ברגע האחרון הצליח להשיג את האוטובוס לעמנואל (קו 189) כדי להגיע לזמן הדלקת נרות חנוכה. לפנות ערב, אור לכ"ח בכסלו, בהגיע האוטובוס לקרבת היישוב עמנואל, הופעל מטען צד על-ידי שלושה מחבלים פלסטינים, שארבו במקום ומיד כשהאוטובוס עצר החלו לירות עליו.

בפיגוע, שאירע בשיאה של האינתיפאדה השנייה, 10 אנשים נרצחו במקום, בהם אברהם הי"ד שישב באוטובוס. אביו של אברהם ויואל, הרב עודד ניצני, מכהן מזה 5 שנים כראש קהילה של בעלי תשובה במעלות והמשפחה שייכת לחסידי ברסלב.

הלוויתו של יואל תצא בשעה 12:30 משמגר להר המנוחות, שם ייטמן ליד אחיו אברהם נחמן הי"ד.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב