בית הדין הצבאי גזר 14 שנות מאסר על המחבל שדקר את נירית זמורה ופצע אותה קשה. בנוסף, נקבע כי היא תפוצה במליון שקל.

נירית זמורה בבית הדין. צילום: ירון דורון

 

המחבל דקר את זמורה לפני כשנתיים בצומת הגוש. הוא הורשע רק בגרימת חבלה בכוונה מחמירה, ולא בניסיון לרצח.

"הנאשם בחר לדקור את הקורבן רק משום היותה ישראלית", קבעו השופטים. "מעשיו החמורים של הנאשם התרחשו בזמן גל פיגועים. מעשי הטרור יוצרים פחד לא אצל הקורבן אלא בציבור כולו".

עוד הוסיפו השופטים כי הנאשם תכנן מראש את מעשיו: "הוא יצא מביתו כשהוא מצויד בסכין ותר אחר קורבן אך ורק משום היותה ישראלית. הוא דקר את המתלוננת תוך שהוא צועק 'אללא הוא אכבר'. הנאשם דקר את המתלוננת והחדיר את להב הסכין לגופה בפלג גופה העליון. המניע למעשיו היו אידיאולוגיים – לפגוע בישראלים חפים מפשע. הסכין נשברה והנפגעת פונתה לבית החולים לניתוח להוצאת הסכין. נגרמה לה פגיעה קשה וסבל לה ולבני משפחתה".

נירית זמורה מסרה בתגובה: "ציפיתי לעונש חמור יותר. לצערי בית המשפט בחר להתחשב במחבל. זו פגיעה בשלום הציבור".

כזכור, לפני שלושה חודשים בית המשפט הצבאי ביהודה זיכה את המחבל מחמת הספק מעבירת ניסיון לרצח, והרשיע בעבירה של גרימת חבלה מחמירה את המחבל חמזה פאיז, תושב חברון, אשר ביצע את הפיגוע בצומת גוש עציון לפני כשנתיים וחצי.

נירית זמורה, פצועת הפיגוע

 

בפיגוע הקשה, נפגעה תושבת האזור נירית זמורה באופן קשה מדקירה בגבה. המחבל חמזה הגיע אל הנפגעת בריצה, כשבידו סכין ודקר אותה במגרש המכוניות במקום, תוך שהוא קורא קריאות "אללה אכבר". כאמור, שופטי בימ"ש הצבאי סא"ל צבי היילברון, סא"ל אתי אדר ורס"ן חיים בלילטי זיכו את המחבל מעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונת תחילה והרשיעו את המחבל בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין.

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.