המשטרה עצרה ועכבה הלילה (ראשון) 12 מפגינים בחשד לעבירות הפרת סדר, תקיפת שוטר והפעלת רחפן במהלך מחאות השמאל שהתקיימו מול מעון רה"מ בנימין נתניהו בבלפור ובכיכר פריז שבירושלים.

 

מפקד מרחב ציון במשטרה תת-ניצב עופר שומר, אמר לאחר פיזור ההפגנה כי חלק מהמפגינים, נשארו במקום וסירבו להתפנות. אפשרנו להם להישאר כמעט עד 02:00 בלילה, כרזנו והזהרנו, ובסוף נאלצנו להשתמש בכוח סביר כדי לפזרם.

 

 

אתמול פרסמנו כי הפגנת השמאל בתל אביב יצאה, בניגוד לחוק, מהתחום שהוגדר לה על ידי המשטרה, זאת למרות ההודעה מתחילת הערב בה הבהירה משטרת ישראל כי לא תאפשר תהלוכות כאלו, כיון שלא הוגשה בקשה לאשר אותן. "תהלוכה שכזו", נמסר מהמשטרה, "ככל שתתהווה, תהיה בלתי חוקית והאחריות הנה על מארגני המחאה".

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

למרות הדברים, נראה שמישהו במשטרה החליט לשנות מדיניות. בהודעה שנמסרה מטעם משטרת ישראל נמסר  כי "על אף שהתהלוכה לא תואמה מראש כנדרש ע"פ חוק, המשטרה מלווה ומאבטחת את התהלוכה. המשטרה מצפה מציבור המשתתפים בתהלוכה, להישמע להוראות המשטרה ולהימנע מהפרת הסדר הציבורי וכן לשמור על תקנות שעת חירום של משרד הבריאות".

 

 

בתוך כך, משטרת ישראל התייחסה להפגנות מול מעון ראש הממשלה ואמרה כי היא "פעלה לאורך המחאה שהתקיימה במשך מספר שעות, על מנת לאבטח ולאפשר את קיומה בכיכר פריז, שבמהלכה המשטרה אפשרה יציאה לתהלוכה לאזור מרכז העיר וחזרה לכיכר פריז.

לאחר שחלק גדול מהמפגינים עזבו את ההפגנה. כוחות המשטרה פיזרו את מפרי הסדר, פינו את הצומת ופתחו אותו לתנועה.

בתוך כך, המשטרה עיכבה / עצרה 12 חשודים, בחשד לעבירות הפרת סדר, תקיפת שוטר והפעלת רחפן".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.