אחרי פרסום כללי של מצבו הבריאותי המצוין של נשיא ארה"ב בשבוע שעבר, הבית הלבן פרסם לפנות בוקר (שבת) את פירוט התוצאות שהתקבלו בבדיקות המעבדה.

בהצהרה נכתב שהנשיא בן ה-72 שוקל 110.2 ק"ג (כמעט שני קילו יותר ממשקלו בתחילת 2018) וכי גובהו הוא 1.90 מטר.

סוכנות הידיעות AP הוסיפה וציינה כי בשנה שעברה מדד מסת הגוף (BMI) של הנשיא עמד 29.9 והוא נכלל בקטגוריית "משקל עודף". כעת מדד מסת הגוף שלו עומד על 30.4 והוא מוגדר "שמן".

רופאו האישי של הנשיא, ד"ר שון קונלי, מסר כי בשנה האחרונה העלה לו את מינון הסטטינים להורדת הכולסטרול ל-40 מ"ג במקום 10 מ"ג. בשל כך, ירדה רמת הכולסטרול של הנישא מ-223 ל-196.

בבדיקת לחץ הדם הנתונים נותרו כמעט זהים – 118/80 לעומת 122/74 בשנה שעברה.

טראמפ נוסע על קלנועית במגרש הגולף. צילום: רויטרס

 

כידוע, נשיא ארה"ב אינו מעשן ואינו שותה כלל משקאות חריפים. מנגד, הוא חובב גדול של קוקה קולה ובשר אדום ומעדיף לנהל אורח חיים שאינו כולל פעילות גופנית מכל סוג שהוא. בעבר אף הצהיר שפעילות גופנית מאומצת מדי דווקא מזיקה לבריאות.

טראמפ אמנם ידוע בחיבתו למשחק הגולף, אלא שבניגוד לקודמיו הוא מעדיף להתנייד מגומה לגומה בקלנועית שלו ומסרב להתרגש מהמלצות איגודי הבריאות להוסיף לסדר היום שלו פעילות גופנית והרבה ירקות.

מה סוד הבריאות של הנשיא ה-45 של ארה"ב? ככל הנראה גנים טובים, כך לפחות הגדיר זאת ד"ר רוני ג'קסון, שפרסם את נתוניו של טראמפ בשנה שעברה.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.