צילום: פייסבוק

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') על בן ה-27 11 שנות . בן סעדון, שזכה לכינוי "" יחד עם בת זוגו יובל מוצפי בעקבות חשיפת ההתכתבויות, הודה במעשים – והורשע בתשעה מעשי בנסיבות מחמירות ובגניבה.

 

נגד בן סעדון הוגש כתב אישום חמור בגין 11 מקרים של שוד מזויין: אחרי אחד המקרים כתב לבת זוגו "הכל בסדר, טודו בום". בחדשות נחשפה חלק מההתכתבות בין בני הזוג.

התכתבות השודדים. צילום: משטרת ישראל

 

בפני בית המשפט אמר בן סעדון כי הוא לוקח אחריות מלאה על המעשים. "מהרגע שנעצרתי לקחתי אחריות מלאה על האירועים והודיתי בכל האישומים. הרגשתי שלא יכולתי לתת לחובות ולעצם זה שאני לא מצליח לשלם שכר דירה לגרום לנסיגה במחלה של זוגתי. זה מה שגרם לי לעשות את הפשעים", הסביר.

בגזר הדין הבהירו כי קודם למקרי השוד היה תכנון מקדים: "לא מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם, כי אם בתשעה מעשי שוד שונים שתוכננו תוך תחכום ותכנון רב". עוד הבהיר בית המשפט כי "למרות שלנאשם אין הרשעות קודמות, נסיבות המקרה מראות כי מדובר בתוכנית עבריינית מדוקדקת וכי הנאשם נהנה מכספי השוד".

בהודעת פרקליטות מחוז תל אביב נכתב כי מעבר ל-11 שנות המאסר שקיבל, על בן סעדון לשלם בסך 50 אלף שקלים ופיצויים לקרבנות התקיפה במקרי השוד על סך 5,000 שקלים. עורכות הדין גיל קרן וליה קוק מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מסרו בתום הדיון: "הנאשם שדד סכום כסף גדול שלא הוחזר וגרם לטראומה בקרב הנוכחים בסניפי הבנק והדואר השונים ששדד. הנאשם ירצה שנות מאסר רבות מאחורי סורג ובריח".:עוד באותו נושא