WP_Post Object ( [ID] => 238358 [post_author] => 117 [post_date] => 2019-11-20 10:31:48 [post_date_gmt] => 2019-11-20 08:31:48 [post_content] =>

מכלל הדיווחים מסוריה ומישראל עולה התמונה הבאה: בשעה 01:20 החלו מטוסי האוויר הישראלי בתקיפת יעדים איראניים וסוריים באזור דמשק ודרומית לה. בין המטרות שהותקפו - מפקדת הדיביזה הראשונה היושבת באלכסווה (אזור בו התבססו כוחות פרו איראניים), בניין ההגנה הלאומית שבתוך שדה התעופה הצבאי אלמזה בדמשק, ועוד עשרות יעדים בדרום סוריה. התקיפה ארכה כ 40 דקות - זמן ארוך מאוד יחסית לתקיפות קודמות, הנובע מכמות המטרות שהותקפו. חיל האוויר תקף עשרות מטרות צבאיות בדמשק. נתניהו: "הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו" בתקיפת כוחותינו מחיל האוויר נהרגו לפחות שני בני אדם, מקורות שונים בסוריה מדווחים על 11 הרוגים, בהם 7 איראנים. עוד נטען בסוריה כי אחד הטילים פגע בדירה והרג ארבעה בני משפחה. לפני התקיפות הזהיר צה"ל את הכוחות האיראנים והסורים שלא יירו לעביר מטוסי חיל האויר. למרות האזהרות הסורים ביצעו ירי טילים נגד מטוסים, בתגובה תקף צה"ל 6 סוללות הגנה אוירית סוריות. כחלק מגל התקיפות ביצעו מסוקי קרב של חיל האויר ירי לעבר עמדות בגולן הסורי. גומרים במערכת הביטחון ובמערכת הפוליטית התייחסו לתקיפה כקביעת משוואה חדשה מול איראן: כל ירי שיבוצע לעבר ישראל יגרור תגובה מאסיבית וחזקה מצידנו. עוד עולה מדברי בכירים במערכת הביטחון כי אחד השיקולים שהובילו למבצע הנרחב הוא גל המחאות ברחוב האיראני שמסרב לגווע וכבר גבה את חייהם של עשרות מפגינים ומספר שוטרים, דבר שמאיים לערער את יציבות המשטר האיראני ועשוי להשפיע על קבלת ההחלטות בטהרן. הודעת דובר צה"ל הבוקר: "אנחנו כצבא לא ניתן לאירנים להתבסס בסוריה, לא נשלים עם התבססות אירנית בגבול שלנו ונעמוד כנגדה. ‏אתמול בבוקר נורו עלינו 4 רקטות שיורטו ע”י סוללות כיפת ברזל. ניהלנו נוהל קרב מזורז, יחד עם סדרת תקיפות של חיל האוויר שביצענו הלילה. ‏צה״ל ערוך להתקפה כמו שערוך לכל תרחיש, נכון לשעה זו הכל מתנהל בשגרה רגילה בעורף, במידה ויהיו הנחיות מיוחדות יש להישמע אליהן". רה"מ נתניהו התייחס לתקיפות צה"ל בלילה: "הבהרתי שמי שיפגע בנו - אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל" שר הביטחון בנט הודיע הבוקר: "הכללים השתנו. מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה. כך בשבוע שעבר וכך גם השבוע. המסר שלנו למנהיגי איראן פשוט - אינכם חסינים יותר. בכל מקום בו תשלחו את זרועות התמנון שלכם - אנחנו נגדע אותן. צה״ל ימשיך להוות חומת מגן לאזרחי ישראל" בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "צה"ל גבה הלילה מחיר מהגרורות האיראניות בסוריה. עלינו לשמור ולחזק את ההרתעה בכל החזיתות. גם בתקופה פוליטית מעורערת נגבה כל פעולה אחראית של הממשלה שתחזק את ביטחון אזרחי ישראל". יו"ר ועדת חוץ וביטחון גבי אשכנזי מסר: "אנחנו רואים באסד אחראי על הנעשה בשטחו. ישראל לא יכולה לאפשר לאיראן להתבסס בסוריה ולאיים ולפעול משם כנגד אזרחי המדינה ומדינת ישראל. זו תקופה רגישה המחייבת את כולנו, הן לפעולה מדודה והן לפעול באופן שלא יסלים את המצב מעבר למה שמשרת את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל".

[post_title] => 11 הרוגים, עשרות יעדים: זה מה שקרה הלילה בסוריה [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => 11-%d7%94%d7%a8%d7%95%d7%92%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%a2%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%96%d7%94-%d7%9e%d7%94-%d7%a9%d7%a7%d7%a8%d7%94-%d7%94%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%91%d7%a1 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 17:36:13 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 14:36:13 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/11-%d7%94%d7%a8%d7%95%d7%92%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%a2%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%96%d7%94-%d7%9e%d7%94-%d7%a9%d7%a7%d7%a8%d7%94-%d7%94%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%91%d7%a1/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

11 הרוגים, עשרות יעדים: זה מה שקרה הלילה בסוריה

יאיר אוריאל

מכלל הדיווחים מסוריה ומישראל עולה התמונה הבאה:

בשעה 01:20 החלו מטוסי האוויר הישראלי בתקיפת יעדים איראניים וסוריים באזור דמשק ודרומית לה.
בין המטרות שהותקפו – מפקדת הדיביזה הראשונה היושבת באלכסווה (אזור בו התבססו כוחות פרו איראניים), בניין ההגנה הלאומית שבתוך שדה התעופה הצבאי אלמזה בדמשק, ועוד עשרות יעדים בדרום סוריה.
התקיפה ארכה כ 40 דקות – זמן ארוך מאוד יחסית לתקיפות קודמות, הנובע מכמות המטרות שהותקפו.

חיל האוויר תקף עשרות מטרות צבאיות בדמשק. נתניהו: "הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו"

בתקיפת כוחותינו מחיל האוויר נהרגו לפחות שני בני אדם, מקורות שונים בסוריה מדווחים על 11 הרוגים, בהם 7 איראנים. עוד נטען בסוריה כי אחד הטילים פגע בדירה והרג ארבעה בני משפחה.

לפני התקיפות הזהיר צה"ל את הכוחות האיראנים והסורים שלא יירו לעביר מטוסי חיל האויר. למרות האזהרות הסורים ביצעו ירי טילים נגד מטוסים, בתגובה תקף צה"ל 6 סוללות הגנה אוירית סוריות.

כחלק מגל התקיפות ביצעו מסוקי קרב של חיל האויר ירי לעבר עמדות בגולן הסורי.

גומרים במערכת הביטחון ובמערכת הפוליטית התייחסו לתקיפה כקביעת משוואה חדשה מול איראן: כל ירי שיבוצע לעבר ישראל יגרור תגובה מאסיבית וחזקה מצידנו.

עוד עולה מדברי בכירים במערכת הביטחון כי אחד השיקולים שהובילו למבצע הנרחב הוא גל המחאות ברחוב האיראני שמסרב לגווע וכבר גבה את חייהם של עשרות מפגינים ומספר שוטרים, דבר שמאיים לערער את יציבות המשטר האיראני ועשוי להשפיע על קבלת ההחלטות בטהרן.

הודעת דובר צה"ל הבוקר: "אנחנו כצבא לא ניתן לאירנים להתבסס בסוריה, לא נשלים עם התבססות אירנית בגבול שלנו ונעמוד כנגדה. ‏אתמול בבוקר נורו עלינו 4 רקטות שיורטו ע”י סוללות כיפת ברזל. ניהלנו נוהל קרב מזורז, יחד עם סדרת תקיפות של חיל האוויר שביצענו הלילה. ‏צה״ל ערוך להתקפה כמו שערוך לכל תרחיש, נכון לשעה זו הכל מתנהל בשגרה רגילה בעורף, במידה ויהיו הנחיות מיוחדות יש להישמע אליהן".

רה"מ נתניהו התייחס לתקיפות צה"ל בלילה: "הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל"

שר הביטחון בנט הודיע הבוקר: "הכללים השתנו. מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה. כך בשבוע שעבר וכך גם השבוע. המסר שלנו למנהיגי איראן פשוט – אינכם חסינים יותר. בכל מקום בו תשלחו את זרועות התמנון שלכם – אנחנו נגדע אותן. צה״ל ימשיך להוות חומת מגן לאזרחי ישראל"

בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "צה"ל גבה הלילה מחיר מהגרורות האיראניות בסוריה. עלינו לשמור ולחזק את ההרתעה בכל החזיתות. גם בתקופה פוליטית מעורערת נגבה כל פעולה אחראית של הממשלה שתחזק את ביטחון אזרחי ישראל".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון גבי אשכנזי מסר: "אנחנו רואים באסד אחראי על הנעשה בשטחו. ישראל לא יכולה לאפשר לאיראן להתבסס בסוריה ולאיים ולפעול משם כנגד אזרחי המדינה ומדינת ישראל. זו תקופה רגישה המחייבת את כולנו, הן לפעולה מדודה והן לפעול באופן שלא יסלים את המצב מעבר למה שמשרת את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל".

ערוץ 20
שוב: מפגיני שמאל מקיפים את עמדת ערוץ 20 ומנסים להפריע לשידור
מאי גולן
ערוץ 20
ח"כ מאי גולן: אני קוראת לראש הממשלה, פטר את מנדלבליט
ערוץ 20
לאחר החמאה והביצים – מחסור פתאומי במוצרי חלב
ערוץ 20
בשידור חי ולעיני המשטרה – מפגינת שמאל מפילה גדרות וציוד משטרתי
ערוץ 20
ליטל שמש: "לאן הגענו שעיתונאים ומגישים חוטפים מכות בגלל דעותיהם?!"
סנוואר
ערוץ 20
כנרת בראשי: "מנדלבליט הוא המסית הלאומי"
ערוץ 20
המפיק שהותקף ע"י מפגיני השמאל: "הרגשתי מאוים"
"לא יעבור אף עובד ללא קבלת אישור ממני". יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דניאל בונפיל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ערוץ 20
עידית סילמן על תקיפת ערוץ 20 ע"י מפגיני השמאל: "חרדתי לעצמי ולבריאותי"