כעשרת ומתפללות הגיעו הבוקר (שישי) ראש חודש אדר ב’ לרחבת בירושלים להשתתף בתפילת ראש חודש אדר, אל מול קבוצה של עשרות נשים רפורמיות מארגון ‘נשות הכותל’ שקיימו במקום לציון 30 שנה לארגון ויום האישה ותכננו לערוך בו מלווה במערכת .

התפילה בכותל הבוקר. צילום: הלל מאיר, TPS

את התפילה ההמונית ארגנה תנועת ‘חזון’, ארגון ‘נשים למען הכותל’ ו’המטה המשותף לקדושת הכותל’ בשיתוף אלפי בנות סמינר ונשים וגברים מהציונות הדתית שמחו על ביזוי המקום, כחלק מהמאבק לשמירה על צביון המקום על פי קדושת ההלכה. אלפי מתפללים אשר הגיעו מעשרות ישיבות, אולפנות, ישובים וערים ברחבי הארץ, כשאת התפילה מוביל החזן נפתלי קמפה באמצעות מערכת הגברה.

בעקבות כמות האנשים הגדולה, נוצרו עומסים בבידוקים הביטחוניים בכניסה לרחבת הכותל.

“קומץ פרובוקטיביות שבא לשנות את היהדות לא יקבע את הכללים”

ראש ‘המטה המשותף לקדושת הכותל’, בצלאל זיני, אמר הבוקר כי “עם ישראל הצביע היום ברגליים. רבבות המתפללים והמתפללות שבאו להתפלל כמסורת ישראל וכמנהג המקום הקדוש באו לומר אמירה פשוטה – עם ישראל חי, ורוצה אחד לעם אחד. קומץ פרובוקטיביות שבא לחלל את המקום ולשנות את היהדות לא יקבע את הכללים במקום הקדוש ביותר לעם ישראל. היום הוברר עד כמה דחוף לתקן את התקנות בכותל כך שיובהר שהרבנות הראשית לישראל היא שאחראית על מנהג המקום, ואנו קוראים לשר הדתות לפעול בהתאם. תפילת הרבבות המרוממת שחווינו היום היא דרך מצויינת להתחיל את חודש אדר, חודש טוב!”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.