בעוד כחודשיים ימלאו מאה שנים להצהרת בלפור שהעניקה לגיטימציה ואישור להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל. השבת פרסמה ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, מאמר במגזין 'Informed' של אגודת ידידי ישראל במפלגה השמרנית של בריטניה (CFI), בו הגיבה לדרישות יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להתנערות מההצהרה העתיקה והמכוננת.

"עלינו לעשות הכל כדי להבטיח שאזרחי ישראל חיים בביטחון במדינתם", כתבה מיי במאמר שפרסמה, והוסיפה כי היא "תומכת בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה
תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה

עוד כתבה ראש ממשלת בריטניה כי "בקרוב נציין מאה שנים לאישור שנתן שר החוץ ארתור ג'יימס בלפור, מהמפלגה השמרנית, לתמיכתה של הממלכה המאוחדת בהקמת בית לאומי לעם היהודי. היום, היחסים בין שתי המדינות נותרו חזקים כתמיד".

כזכור, על בימת עצרת האו"ם ביום חמישי האחרון, עמד אבו מאזן ודרש מהבריטים פיצוי עבור הצהרת בלפור: "לא נקבל את נסיונותיה של ישראל לעקוף את יוזמת השלום הערבית ולהפוך אותה. אף אחד לא יקבל זאת. עברו 100 שנה מהצהרת בלפור שיצרה את הבסיס לנכבה. בריטניה צריכה לשאת באחריות משפטית, מדינית וחומרית להצהרת בלפור. היא צריכה להתנצל בפני העם הפלסטיני ולתקן את הנזק שעשתה ולהכיר בפלסטין".
בכך, חזר על דרישתו כלפי הבריטים לפצות את הפלסטינים על מתן הכרה לבית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל.

מאמרה של תרזה מיי מתוך מגזין 'Informed' של ה-CFI

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20