לימודים מכל סוג שהם משולים להארה של חללים חשוכים בעזרת אורות קטנים – בכל פעם שאתם מדליקים אור קטן, מתגלה חלק אחר של החדר שלא הכרתם. בלימודים האורות הם פיסות המידע שאנו מלקטים לאורך הזמן ומרחיבים בעזרתן את המאגר של הדברים שאנו יודעים, אך זה קורה רק כאשר אנו שואלים את השאלות הנכונות. בלי שאילת שאלות וחקר של דברים שאתם לא יודעים, לא תוכלו לגלות את הדברים שיעזרו לכם להתקדם ויעזרו לכם להאיר את אותו חדר חשוך.

זה נכון במיוחד בלימודים של שפות שונות, ובייחוד , שדורשת שאלות רבות כאשר לא מכירים את השפה היטב. אם אתם מתכננים ללמוד את השפה הנפלאה הזו כדי להעשיר את הידע שלכם או כדי לקדם את עצמכם מבחינה אקדמית או קרייריסטית, חשוב שתשאלו את המורה שלכם את השאלות הנכונות שיוביל אתכם בשביל הידע ויאפשרו לכם לדעת את כל מה שאתם צריכים כדי להשתמש בה.

10 שאלות שחשוב לשאול כל מורה לאנגלית

מאפשרים לכם להרחיב את הידע שלכם וגם מקנים לכם כישורים תקשורתיים של השפה החשובה ביותר במגוון תחומים. למרות שאתם עלולים להרגיש נבוכים או לחשוב שהמורה שלכם יספק תשובות גם מבלי שתשאלו שאלות, זה חיוני שתעלו כמה שאלות חשובות שיקדמו אתכם במהלך הלימודים:

  1. באיזו רמה אני נמצא?

על מנת שתוכלו להתחיל לימודי אנגלית על הצד הטוב ביותר, חשוב שתהיו מודעים לרמה שלכם ולשלב ממנו עליכם ללמוד. אנשים רבים לא נמצאים באותה רמה מבחינת כישורי דקדוק ואוצר מילים, וחשוב שתכנית הלימודים שלכם תתחיל מהנקודה בה אתם נמצאים כדי שלא תסבלו מפערי ידע, וכל מורה טוב ידע להעריך את הרמה שלכם על ידי שיחה עמכם או באמצעות מבחן באנגלית שיעזור לו לקבל הערכה מדויקת על רמתכם.

לימודי אנגלית, צילום: pixabay
לימודי אנגלית, צילום: pixabay
  1. אילו תחומים אצלי דורשים שיפור?

מלבד ההבדלים ברמת הידע של תלמידים שונים, לכל אחד יש את נקודות החוזק וגם התורפה שלו שעליו להתמקד עליהן. יש כאלו שטובים בדיבור אך כותבים עם שגיאות רבות, יש אנשים עם אוצר מילים נרחב אך קושי בהרכבת משפטים בעזרתו ועוד. בעזרת הערכה אצל מורה שיוכל להגיד לכם באילו תחומים אתם בקיאים (כתיבה, האזנה, דיבור וקריאה) ובאילו פחות, תוכלו להתחיל ללמוד ולחזק את הנקודות החלשות אצלכם.

  1. באילו משאבים עליי להשתמש?

לכל מורה יש את שיטות התרגול המועדפות עליו כאשר חלק מעדיפים סרטונים, חלק ספרים, אחרים תרגולים ממוחשבים והשאר מספקים שמות של סרטים שמתאימים לרמה של תלמידיהם. כאשר אתם מתחילים עם לימודי אנגלית, חשוב שתשאלו את המורה שלכם באילו שיטות הוא ישתמש כדי ללמד אתכם כדי לדעת האם הן מתאימות לכם ולרמתכם.

  1. כמה זמן ייקח לי להגיע למטרה שהצבתי לעצמי?

אנשים שמתחילים בלימודי אנגלית בדרך כלל מציבים לעצמם מטרות שונות, כשיש כאלו שרוצים ללמוד אנגלית כדי לקרוא וליהנות מסרטים, וכאלו שזקוקים לשפה עבור המקצוע שלהם. כך או כך, חשוב שתשאלו את המורה שלכם כמה זמן ייקח לכם להגיע לאותה מטרה רצויה, ותוך כדי לזכור שהזמן עשוי להשתנות לפי כמות השעות שאתם יכולים להשקיע בתרגול וגם במאמץ שלכם.

  1. איזו מטרה מציאותית עבור X שעות של למידה?

בדרך כלל, לאנשים יש כמות מסוימת של שעות בשבוע שהם יכולים להשקיע בלימודים. כאשר תגדירו לעצמכם את כמות הזמן שאתם יכולים להרשות לעצמכם להשקיע בלימודי השפה האנגלית, תוכלו לשאול את המורה שלכם כיצד תיראה ההתקדמות שלכם במגבלת הזמן הזו ותוך כמה שבועות תגיעו למטרה שלכם.

  1. מה אני יכול לעשות מעבר לשעות הלימוד הכיתתיות?

לימודי אנגלית במסגרת של כיתה הם חשובים מאין כמוהם, משום שהם מאפשרים ללמוד יחד עם אחרים ולאתר טעויות שונות כדי לתקן אותן. לצד הלימודים בכיתה, התרגול מחוץ לה חשוב גם הוא, ומורה טוב ידע לתת לכם שיטות לימוד רבות מחוץ לשעות הרגילות אשר כוללות שיחה עם אנשים באנגלית, צפייה בסרטים בשפה, קריאת ספרים ומגזינים ועוד.

  1. כיצד עליי להכין את עצמי לכל שיעור?

מלבד למידה טכנית של השפה האנגלית, מורה טוב גם ידע לייעץ לכם כיצד ללמוד נכון, והשאלה לעיל תאפשר לכם להבין האם הוא כזה. לכן, מומלץ לכם לשאול את המורה שלכם כיצד להתכונן לכל שיעור ולצפות לתשובות כמו חלוקה של נושאי השיעור לדפים שונים, שמירה של החומר הלימודי בתיקייה אחת ועוד טיפים רבים שיעזרו לכם להגיע מוכנים לכל שיעור.

  1. כיצד אתה מתכוון לבנות את השיעורים?

השאלה על מבנה השיעורים חשובה כדי שתוכלו לדעת האם המורה מולכם ידע לתכנן אותם באופן שיאפשר לכם להפיק מהם את המיטב. כדי לשפר את היכולות שלכם, עליכם לדעת כיצד השיעורים יתחלקו מבחינת התחומים השונים – כמה זמן יוקדש למעבר על השיעור הקודם, כמה זמן תקדישו לשיחה עם חבריכם לכיתה, כמה זמן תעשו תרגולים ועוד.

  1. כיצד עליי לארגן את הלימוד העצמי שלי?

ישנן דרכים שונות ומגוונות לתרגל לימודי אנגלית, כשלכל תלמיד צריכה להיות תכנית שמותאמת לרמה שלו והמטרות שלו. על מנת שתוכלו להפיק את המיטב מהזמן שעומד לרשותכם עבור תרגול, חשוב שתשאלו את המורה שלכם כיצד עליכם לארגן את הזמן שלכם ובאילו סוגי תרגול להתמקד בפרק הזמן הפנוי שיש לכם מדי שבוע.

  1. מה עליי לעשות הלאה?

לימודי אנגלית כיום משלבים לימוד פרונטלי יחד עם תרגול בבית מומל המחשב, וכדי שתוכלו להשיג את המטרות שלכם, חשוב שתדעו מה מצפה לכם. אל תחששו לשאול את המורה כמה שיעורים פרונטליים יהיו וכיצד הם יתקדמו לצד התרגולים בבית כדי להעריך אותו והאם שיטת הלימוד שלו תתאים לכם.

שילוב של לימודי אנגלית עם עבודה ומחויבויות אחרות אינה פשוטה, ולכן חשוב שתהיו בטוחים שאתם בוחרים את המוסד והמורה המתאימים לכם ביותר. שאילת השאלות הנכונות תאפשר לכם להעריך את המורה שעומד מולכם והאם הוא יכול לספק לכם את הכלים שיעזרו לכם להתקדם לעבר המטרה שאתם רוצים להשיג. מעבר להערכה של מורה, תוכלו לתכנן לעצמכם את הלימודים באופן הטוב ביותר עבורכם וללמוד את השפה האנגלית בדיוק כפי שרציתם ובאופן שמתאים לכם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא