ראש הממשלה נפגש בצהריים (ד’) עם שגרירי ישראל במדינות ואמר להם כי צפוי בקרוב שינוי דרמטי במאזן ההצבעה באו”ם. “יש 54 מדינות, אם אתה משנה את דפוס ההצבעה של רוב המדינות הללו אתה בבת אחת מביא אותן מצד אחד לצד השני, שינית באבחה את מאזן ההצבעות נגדנו באו”ם ולא רחוק היום שאנחנו נהיה ברוב שם”. נתניהו אמר לפנים ההמומות של השגרירים כי “זה נשמע דמיוני? זה בכלל לא דמיוני. כל אחד יכול לעשות את החשבון הפשוט. לכן, זה היעד שלנו, אנחנו רוצים להקריס את ההתנגדות ולהפוך אותה לתמיכה”.

נתניהו נואם בעצרת האו”ם ומבשר על שינוי קרוב בדפוס ההצבעה נגד ישראל, מתוך “לפני כולם”

עוד אמר ראש הממשלה ושר החוץ כי “כשאני שם את הפירמידה של האינטרסים שלנו בתחום מדיניות החוץ אפריקה היא גבוהה מאוד, כפי שלא הייתה, אולי חוץ משנות ה-60′. אני רוצה להגיד מהו האינטרס שלנו. האינטרס הראשון הוא לשנות באופן דרמטי את מצבת ההצבעות של אפריקה באו”ם ובגופים בינלאומיים מהתנגדות לתמיכה. אפריקה עברה למדרגת ביניים, להימנעות”.

לדברי נתניהו, אפריקה הפכה ליעד דיפלומטי ראשון: “זה היעד הראשון, אני מגדיר אותו בכוונה ויש גם יעדים רבים אחרים אבל היעד הזה גובר על כולם, משום שבסך הטכנולוגיה וההשקעות אנחנו מרוויחים משהו אבל אני חושב שהמדינות האפריקניות מרוויחות לא פחות, בלשון המעטה”.

נתניהו התייחס גם לאופן בו ישראל מתכוונת להפוך את דפוס ההצבעה האנטי ישראלי של מדינו אפריקה ואמר: “זה גם טוב מבחינה כלל אנושית, זה תורם למטרות אחרות שלנו, כולל העזרה שלנו נגד הטרור, נגד האיסלאם הרדיקלי וכו’, אבל בסוף או בהתחלה היעד שלנו הוא שינוי בדפוס ההצבעות שלהם, משום שהרוב האוטומטי באו”ם מורכב בראש ובראשונה ממדינות ערב”.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.