נשיא סוריה בשאר אל-אסד התראיין לסוכנות הידיעות AFP והכריז כי הדיווחים על המתקפה הכימית של צבאו באידליב היא: "100% זיוף", כך פורסם ב"ynet". אסד הוסיף כי אין בידו נשק כימי שכן הוא מסר את כולו.

הנשיא הסורי האשים: "אנו מתרשמים כי המערב, בעיקר ארה"ב, משתף פעולה עם הטרוריסטים ולכן הוא יצר את כל הסיפור שיהיה לו לתירוץ". לדבריו האמריקאים "לא מעוניינים בפתרון" למצב הקשה בסוריה..

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין
פוטין וטראמפ, טונים צורמים נשמעו השבוע בין המעצמות.

בצבא סוריה טוענים כי מאות, ביניהם אזרחים נהרגו אמש (ד') אחרי שהקואליציה הבינלאומית המונהגת על ידי  ארצות הברית תקפה מאגר גז רעיל הנמצא בידי ארגון דאעש. לטענות אין לפי שעה כל אימות

טענותיו של ממשל אסד מגיעות אחרי המתקפה הכימית באידליב בשבוע שעבר, אשר בתגובה אליה הפציצו בליל חמישי האחרון מטוסי חיל-האוויר את בסיס חיל האוויר הסורי ממנו יצאו המטוסים.

בעקבות תקיפת ארה"ב טונים צורמים נשמעו השבוע בין ארה"ב ובין רוסיה, על רקע התבטאותו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התומך במשטר אסד טען השבוע כי ייתכן שארצות הברית בדתה את המתקפה הכימית כדי להצדיק את התקיפה בסוריה. אתמול נפגשו שר החוץ האמריקאי רקס טילרסון ושר החוץ הרוסי – סרגייב לברוב, במסיבת עיתונאים שקיימו לאחר הפגישה אמר לברוב כי רוסיה מוכנה לחדש את שיתוף הפעולה מול וושינגטון בסוגייה הסורית

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20