מאמר ההסתה המקומם שפורסם היום בעיתון "הארץ" הכה הדים גם במערכת הפוליטית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על המאמר שהגדיר את הציבור הדתי-לאומי כ"גרוע מהחיזבאללה" וכתב: "המאמר ב״הארץ״ מביש והזוי. הם איבדו את זה לגמרי".

"הציבור הדתי לאומי הוא מלח הארץ" כתב נתניהו והוסיף "בניו ובנותיו משרתים בצה״ל ובשירות הלאומי למען מדינת ישראל וביטחון ישראל. אני גאה בהם כמו רוב אזרחי המדינה. ״הארץ״ צריך להתנצל".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הוציא הודעה: ״אני קורא לכל אזרחי ישראל להפסיק לרכוש ולהפסיק לקרוא את עיתון הארץ באופן מיידי.
עיתון הארץ הפך כבר מזמן לפלטפורמה הנותנת ביטוי נרחב לעמדותיהם של שונאי ישראל, אך פרסום מאמרו של יוסי קליין, עיתונאי מתוסכל וחסר-חשיבות שנכשל גם כעורך, חצה את כל הקווים האדומים".

"קליין משתלח בבוטות ומסית נגד הציבור הדתי-לאומי, ציבור נהדר ומשובח שתורם לחוסנה ולביטחונה של מדינת ישראל יותר ממה שקליין וחבריו בהארץ יתרמו אי-פעם. העובדה שמערכת הארץ החליטה לפרסם את המאמר מוכיחה כי העיתון איבד כל כיוון וכי שנאתם העצמית של אנשי הארץ כלפי כל-דבר ישראלי ויהודי העבירה אותם על דעתם לחלוטין״, כך לשון ההודעה.

שר החינוך נפתלי בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "תמיד כשאתה חושב שעיתון "הארץ" הגיע לשיא השפלות, הוא מצליח להפתיע עם שפל חדש".

תגובת השר בנט למאמר שפרסם "הארץ"
תגובת השר בנט למאמר שפרסם "הארץ"

שרת המשפטים איילת שקד כתבה: "יוסי קליין, אני מרחמת עלייך. וגם על עיתון הארץ שנותן במה להסתה כזו".

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד מנה בטוויטר אנשים המשתייכים לציבור הדתי-לאומי וכתב: "הטקסט ב"הארץ" נגד הציונות הדתית הוא טקסט אנטישמי צרוף".

תגובת יו"ר יש עתיד יאיר לפיד למאמר ההסתה ב"הארץ"
תגובת יו"ר יש עתיד יאיר לפיד למאמר ההסתה ב"הארץ"

ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה צייצה: "גזענות, שנאת האחר, הסתה, פרימיטיביות".

קרדיט תמונה ראשית: פלאש90

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם