ראש הממשלה בנימין המריא היום (א') לבריטניה, לסבב פגישות עם בכירים בהנהגת הממלכה המאוחדת.

לפני שעלה למטוס התייחס נתניהו לעניין ועקץ את השר : "אני שומע כל הזמן אולטימטומים מזויפים. אני לא מתרגש מזה. יש אנשים שעסוקים רק בתדרוכי סרק לתקשורת וברשתות החברתיות, אני עסוק בניהול המדינה. וכשאני מנהל את המדינה אני חושב על האינטרס הכולל שלנו. אני פועל אך ורק לפי האינטרס הלאומי. אם יהיה לי משהו להגיד לכם אתם כבר תדעו על כך".

בני הזוג נתניהו לפני ההמראה לבריטניה. צילום: קובי גדעון/פלאש90
בני הזוג נתניהו לפני ההמראה לבריטניה. צילום: קובי גדעון/פלאש90

נתניהו סיפר כי במהלך הביקור הוא צפו להיפגש עם ראש ממשלת ועם שר החוץ , עמם ידון בחיזוק הקשרים בין המדינות בתחומים בשונים כמו ביטחון, כלכלה, סייבר ועוד. "ישראל בפתחה של תקופה מדינית משמעותית של הזדמנויות מדיניות ואתגרים. ההזדמנויות נובעות מכך שיש ממשל חדש בוושינגטון וממשלה חדשה בבריטניה. אני מתכוון לדבר עם שניהם על הידוק היחסים. זה מה שאני אעשה בשבוע הבא בוושינגטון וזה מה שאעשה מחר בלונדון".

ראש הממשלה הוסיף: "האתגרים נובעים מכך שגם האיראנים מבינים את מה שאמרתי עכשיו. הם מנסים לבדוק את הגבולות בתוקפנות בלתי רגילה, עם חוצפה והתרסה יוצאי דופן. אני חושב שהדבר החשוב ביותר כרגע הוא שמדינות כמו ארה"ב, ישראל ובריטניה יתייצבו יחד נגד התוקפנות האיראנית ויציבו לה גבולות ברורים. זה יהיה הנושא הראשון בין נושאים רבים שאני אדבר עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, וכמובן גם עם שר החוץ של בריטניה, בוריס גו'נסון".

ב"ישראל היום" פורסם כי הבוקר התייחס נתניהו בפתח ישיבת הממשלה לניסויים שמבצעת בטילים בליסטיים: "יש צורך בהתייצבות משותפת נגד התוקפנות המתריסה של שמרימה ראש בימים האחרונים מול הסדר הבינלאומי".

בנוגע למצוקת התושבים שבאה לידי ביטוי בשביתות בעיר בשבוע שעבר אמר נתניהו: "התקשרתי לראש עיריית ירושלים וביקשתי ממנו לבוא הנה ולהפסיק את השביתה בכדי שנוכל לדון בצורה מסודרת בפתרון הבעיה התקציבית של ירושלים שיקרה לכולנו. ננסה למצוא פתרון יצירתי כדי לקדם את העיר".

ראש עיריית ירושלים, ניר אמר בתגובה: "אני מודה לראש הממשלה שמבין לעומק את צרכיה של ירושלים ואפשר דיון מעמיק בממשלה על מנת למצוא פתרון למצוקה התקציבית של העיר".
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.