דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ נפגש עם המלך עבדאללה

טראמפ נפגש עם המלך עבדאללה

המלך עבדאללה מבקר בוושינגטון ומקיים סבב פגישות עם בכירים אמריקאים. לחברי ועדת החוץ אמר: "ישראל חוששת מהעברת השגרירות"

המלך עבדאללה והנשיא טראמפ נפגשו היום (ה') בוושינגטון במסגרת האירוע השנתי National Prayer Breakfast, בו משתתפים מדי שנה בכירים בפוליטיקה ובעולם העסקים, כך פורסם ב"ynet". יש לציין כי היתה זו הפגישה הראשונה בין מנהיג ערבי לבין הנשיא טראמפ.

טראמפ ועבדאללה
פגישה ראשונה עם מנהיג ערבי. טראמפ ועבדאללה. צילום טראמפ: Gage Skidmore

מוקדם יותר סיפרו בלשכתו של המלך כי הוא צפוי לשוחח עם הנשיא החדש על מעמדה המשפטי של ירושלים ועל תהליך השלום באיזור. במהלך האירוע התייחס טראמפ לסערה סביב הצו עליו חתם שאוסר על כניסת מוסלמים ממדינות מוסלמיות מסוכנות לתחומי ארה"ב, ואמר: "לארה"ב יש את מערכת ההגירה הנדיבה ביותר בעולם, אבל יש מי שמנצלים נדיבות. נקים מנגנון שיפעל לכך שיכנסו לארצנו רק אנשים שאוהבים אותנו ואת ערכינו".

המלך עבדאללה קיים השבוע סבב פגישות בוושינגטון. אתר "באזפיד" דיווח כי המלך ציין בפני חברי ועדת החוץ של בית הנבחרים כי דווקא בישראל חוששים מהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים כיוון שהצעד עלול להביא להסלמה ביטחונית.

מלך ירדן אמר לחברי הוועדה כי הדאגה הישראלית נובעת בעיקר מהחשש שבמקרה של העברת השגרירות יתגייסו מתנדבים רבים לארגון דאע"ש.

ב"הארץ" דווח כי רק לאחרונה הציגו בכירים במערכת הביטחון לראש הממשלה נתניהו מספר תרחישים של הסלמה ביטחונית באיזור באם יכריז הנשיא טראמפ על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים, ונתניהו הורה את מערכת הביטחון להיערך בהתאם.

מוקדם יותר השבוע נפגש המלך עבדאללה עם סגן הנשיא מייק פנס והשניים שוחחו גם הם בנושאים אלה. הבית הלבן פרסם כי שני הבכירים דנו "בעמדותיו של המלך לגבי שינויים שקשורים לשגרירות ארה"ב בישראל ובשאלת הפתרון לסכסוך בין ישראל לפלסטינים".

הנשיא טראמפ התראיין לאחרונה לערוץ הטלוויזיה CBN וסיפר כי ההחלטה לגבי העברת השגרירות תתקבל "בעתיד הלא רחוק" וציין כי הוא צריך להמשיך ללמוד את הנושא לעומק.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

כביש 5: מאמצי החייאה במחבל שניסה לדקור חייל

מחבל נורה מאש כוחותינו לאחר שניסה לדקור חייל בצומת גיתי אבישר שבשומרון. צוות רפואי מבצע בו החייאה