"אדוני הנשיא, מדובר ביום קודר עבור המועצה הזו, ההצעה שהצבעתם עליה עכשיו היא שיא הצביעות. בזמן שאלפים נטבחים בסוריה – המועצה הזאת בזבזה זמן ומשאבים יקרים בגינוי מדינת ישראל על כך שהיא בונה בתים במולדת העם היהודי". כך אמר היום (ב') , שגריר ישראל באו"ם, בדיון מועצת הביטחון של הארגון.

דבריו של דנון נאמרו על רקע החלטת האו"ם לגנות את פעולותיה של מדינת ישראל בהתיישבויות. כזכור, בסוף השבוע שעבר מועצת הביטחון של האו"ם והחליטה פה אחד, ברוב של 14 תומכים מול 0 מתנגדים, לגנות את ישראל.

שגריר ישראל נואם במועצת הביטחון של האו"ם. מתוך חשבון הפייסבוק של דני דנון
בהמשך דבריו, דנון התייחס לדבריו של באן קי-מון, מזכ"ל האו"ם היוצא. כזכור, באן קי-מון טען שהאו"ם פועל באופן לא הגון בנוגע למדינת ישראל. "בכך שהצבעתם 'כן', למעשה, הצבעתם 'לא'. אמרתם 'לא' לחיים טובים עבור היהודים והערבים, ואמרתם 'לא' לאפשרות לשלום. מזכ"ל האו"ם, , פנה למועצה הזאת לפני שבוע, אני מצטט, 'מקבל מספר לא פרופורציונלי של החלטות, דוחו"ת ודיונים שמבקרים את ישראל'. ההצעה הזו מצטרפת לרשימה ארוכה ומבישה של החלטות אנטי-ישראליות באו"ם".

דנון הוסיף, "העברתם מסר לפלסטינים שעליהם להמשיך בדרך הטרור וההסתה, שעליהם להמשיך להחזיק את אנשיהם כבני ערובה,שעליהם להמשיך לחפש אחר הצהרות חסרות משמעות מהקהילה הבין לאומית. האמת העצובה היא שההצבעה היום היא ניצחון לטרור".

הודה בהטיית האו"ם נגד ישראל, באן קי מון. צילום: שלומי כהן, פלאש 90
הודה בהטיית האו"ם נגד ישראל, באן קי מון. צילום: שלומי כהן, פלאש 90

 

שגריר ישראל באו"ם קרא לאנשי הארגון לפתוח בדרך חדשה. "העולם עובר שינויים גדולים, מזכ"ל האו"ם החדש יתחיל בקרוב בתפקידו. אני קורא למועצה הזאת לנצל את ההזדמנות ולפתוח דף חדש, שימו סוף לאפליה ולאובססיה נגד ישראל. חדלו מהניסיונות הבלתי נגמרים להשליך את כל האשמה של הבעיות במזרח התיכון על המדינה הדמוקרטית היחידה באזור. הבהירו לערבים: הדרך היחידה היא להתקדם הוא באמצעות סיום ההסתה והטרור".
לפני מספר חודשים אונסק"ו, ארגון החינוך המדע והתרבות של האו"ם, קיבל החלטה לפיה אין קשר בין עם ישראל לבין עיר הקודש . דנון קישר בין החלטת אונסק"ו להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם. "רק לפני חודשיים אונסק"ו אישרו החלטה אבסורדית, המכחישה את הקשר בין העם היהודי לירושלים. היום, המועצה הזאת, בשיתוף פעולה עם דמוקרטיות רבות, הצביעו לגנות את מדינת ישראל. הצבעתם לגנות את היהודים, הצבעתם נגד בנייה של העם היהודי בארצו, הצבעתם כדי לאסור עלינו לבנות בבירתנו ההיסטורית , הלב והנשמה של העם היהודי".
Israeli Ambassador to the UN, Danny Danon, speaks at the Conference for Fighting Anti-Semitism, at the Begin Center in Jerusalem, on January 31, 2016. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ãðé ãðåï ùâøéø éùøàì àåØí ëðñ àðèéùîéåú éøåùìéí îøëæ áâéï
דני דנון. גאה בצדקת דרכו של העם היהודי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"התנ"ך מכיל 3,000 שנות היסטוריה של היהודים בישראל – האו"ם לא מוסמך לשנות את ההיסטוריה"

בתוך כך, שגריר ישראל באו"ם נכנס לאווירת חג החנוכה שחל בימים אלה. "הקהילות היהודיות בישראל וברחבי העולם יחגגו את חג החנוכה. לפני למעלה מ-2,000 שנה המלך אנטיוכוס גירש את העם היהודי ממקדשנו בירושלים וגזר גזירות שניסו לנתק אותנו מהדת והמורשת שלנו, אך גברנו על זה. העם היהודי הקים מחדש את ההתיישבות היהודית ואת בית המקדש בירושלים.
"גברנו על הגזרות האלה בתקופת המכבים, ונגבור על הגזרה המרושעת שהתקבלה היום, יש לנו ביטחון מלא בצדקת דרכנו, נמשיך לתבוע בגאווה את זכותנו על אדמת אבותינו.
 הספר קדוש הזה, התנ"ך, מכיל 3,000 שנות היסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל. האו"ם לא יכול לשנות את ההיסטוריה הזאת".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא