ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') לבואו הצפוי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. נתניהו אמר כי "מדינת ישראל תתכבד בעוד שבועיים לארח את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ורעייתו, במסעו הראשון כנשיא מחוץ לארצות הברית. הנשיא יתקבל כאן בחום רב, כידיד גדול של ישראל וכפי שראוי למנהיג בעלת בריתנו הגדולה, ארצות הברית".

נתניהו תקף שוב את דבריו של אבו מאזן לפיהם הפלסטינים מחנכים את ילדיהם לשלום. "הנשיא מבקש לבחון את הדרכים לחידוש תהליך השלום עם הפלסטינים. אני שותף לרצון הזה ואזרחי ישראל שותפים לרצון הזה – אנחנו רוצים בשלום, אנחנו גם מחנכים את הילדים שלנו לשלום. שמעתי את אבו מאזן, שמשבח טרוריסטים ומשלם להם לפי חומרת הרציחות שהם עשו בישראלים, שמעתי את אבו מאזן אומר שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם לשלום גם כן. לצערי, זה פשוט לא נכון".

רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
"אנו רוצים בשלום". רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

נתניהו ציין גם את פטירתו של השר לשעבר הרב בני אלון. "בשם ממשלת ישראל, אני מבקש לשלוח תנחומים לאמונה, לילדיהם ולכל משפחת אלון. בני אהב את ארץ ישראל, את מדינת ישראל, את מורשת ישראל ופעל רבות למענן. בני גם פעל להדק את הקשר עם נוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, עשה רבות גם בתחום הזה".

עוד הוסיף נתניהו כי הוא מוסר את תנחומי הממשלה לשר אריה דרעי, שאמו הלכה לעולמה.

מינויים לוועדת שירות המדינה והחלטת אונסק"ן

על סדר יומה של הממשלה הציג נתניהו את ההודעה על מינויים לוועדת שירות המדינה וסקירה של החלטת אונסק"ו האחרונה והאפשרות לפנות את מטה האו"ם מארמון הנציב.

לאחר ההחלטה של ארגון החינוך והתרבות האנטי-ישראלי של האו"ם כי ישראל היא "כוח כובש" שאינו ריבון בירושלים, דרשה שרת התרבות והספורט מירי רגב להוציא את מטה האו"ם משטחה של ירושלים, ולהחזיר את השליטה על המתחם בו שוכן מטה האו"ם לבעלותה של ישראל, כך פורסם בחדשות 2.

"הם קיבלו אפשרות להשתמש במתחם על מנת לפקח על הסכמי הפסקת האש של מלחמת ששת הימים" אמרה השרה רגב שהסבירה "הסכמים אלה כבר אינם רלוונטים. הסאגה הזו צריכה להסתיים". שרת התרבות הוסיפה כי האו"ם מבצע עבירות בנייה שיטתיות מתמשכות בכך שהוא משתלט על קרקעות מעבר למה שהוקצה לו, וזאת ללא היתרים. "בכוונתי לפנות למשרד החוץ ולגורמים רלוונטיים נוספים על מנת להשיב את ארמון הנציב בלב ירושלים לשימוש ממלכתי של מדינת ישראל", הודיעה השרה.

בנוסף, במהלך הישיבה יוכרזו מינויים של מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור וגיא רוטקופף כנציג הציבור לוועדה המקצועית ציבורית המפקחת על אופן ניהול שירותי המדינה.

מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כזכור, ביום העצמאות שחל בשבוע שעבר, בארגון אונסק"ו התקבלה החלטה הקוראת לשלילת הריבונות הישראלית בירושלים, מגדירה את ישראל כ"כוח כובש" ולא מכירה בחוק איחוד ירושלים. ההחלטה האנטי ישראלית התקבלה ברוב של 22 מדינות שהצביעו בעד החוק, מול 10 מדינות שהצביעו נגד. 23 מדינות נמנעו, שלוש נעדרו.

לפי נוסח ההחלטה, נשללת ריבונותה של ישראל על ירושלים רבתי, ולא רק על חלקים ממנה דוגמת מזרח העיר והעיר העתיקה. בנוסף, מגדירה ההחלטה את ישראל כ"כוח כובש" וכי כל החלטה של "הכיבוש הישראלי", קרי – הכנסת, בימ"ש העליון או כל רשות שיפוטית או מנהלתית אחרת מטעם מדינת ישראל – מבוטלת וחסרת משמעות לחלוטין. במסגרת ההצעה נמתחת ביקורת נגד ישראל על כך שהיא מבצעת חפירות במקומות שונים בבירה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא