1:00 20/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הבהרה בניו יורק טיימס: "ברגותי הורשע ברצח ובטרור"

הבהרה בניו יורק טיימס: "ברגותי הורשע ברצח ובטרור"

העיתון, שחולל סערה כשפרסם מאמר שכתב רב המרצחים מבלי להזכיר את חלקו ברצח ישראלים, פרסם הבוקר (ג') הבהרה: "לא הוסבר באופן מספק כי ברגותי חבר בארגון טרור"

לאחר הסערה שחולל ה"ניו יורק טיימס" שפרסם מאמר שכתב רב המרצחים מרואן ברגותי בלשונו, מבלי להתייחס לחלקו ברצח של ישראלים, העיתון פרסם הבוקר (ג') הערת עורך ובה הבהרה: "במאמר לא הוסברו באופן מספק העבירות בהן הורשע ברגותי. הוא הורשע בחמישה סעיפי רצח ובחברות בארגון טרור", כך פורסם ב"וואלה".

כזכור, רב המרצחים מרואן ברגותי, המרצה עונש של חמישה מאסרי עולם ו-40 שנות מאסר על חלקו בטרור נגד ישראלים, פרסם מאמר בעיתון "ניו יורק טיימס" שאותו כתב בכלא בישראל. פרסום המאמר עורר זעם בישראל, בעיקר כלפי העיתון האמריקאי ש"שכח" לציין את חלקו של ברגותי ברצח עשרות ישראלים חפים מפשע. "ברגותי הוא רוצח וטרוריסט ואת זה שכח העיתון לספר לקוראיו", כתב מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף פולי מרדכי. בעקבות פרסום המאמר, בניגוד לכללי שירות בתי הסוהר, המחבל הועבר מכלא הדרים לבידוד בכלא אחר.

רב המרצחים מרואן ברגותי. צילום: פלאש90
רב המרצחים מרואן ברגותי. צילום: פלאש90

את המאמר כתב המחבל על רקע שביתת המחבלים בבתי הכלא, שאותה הוא מוביל. "שביתת הרעב מסמלת את התקווה שקיבות ריקות וההקרבה של השובתים תעזור למסר שלהם להדהד מעבר לבתי הכלא", כתב המחבל. "עשרות שנים של ניסיון הוכיחו שהמערכת הבלתי אנושית של ישראל נועדה לשבור את רוחם של אסירים ושל האומה שלה הם שייכים, זאת באמצעות הסבת סבל גופני, הפרדתם מהמשפחות שלהם ושימוש בטכניקות משפילות".

עוד המשיך רב המרצחים והלעיט את העיתון – שידוע בקו אנטי ישראלי בוטה – במסכת השקרים שלו, שממנה כמובן השמיט את חלקו ברצח ישראלים: "ישראל הפרה את החוק הבינלאומי בדרכים רבות במשך כמעט 70 שנה ועדיין לא נענשה על מעשיה. היא הפרה סעיפים באמנת ז'נבה נגד העם הפלסטיני – אסירים, גברים, נשים וילדים".
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ד"ר לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משפחת גולדין דורשת להמשיך להחזיק בגופות רוצחי הרב שבח

במכתב ששלחו בני המשפחה לרה"מ ושר הביטחון הם דורשים מהמדינה להמשיך להחזיק בגופות המחבלים מג׳נין שתכננו וביצעו את הפיגוע ולא לשחרר את הגופות לקבורה