בעקבות הדלפות אמריקניות, שוקלת להפסיק את שיתוף הפעולה המודיעיני שלה עם ארה"ב, כך פורסם ב-"ynet".

ראש ממשלת בריטניה תיפגש היום (ה') עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במסגרת פסגת נאט"ו בבריסל, ובו היא צפויה להפגין בפניו את מורת רוחה על ההדלפות של פרטי חקירת פיגוע הטרור במנצ'סטר, המיוחסות למודיעין האמריקני. עיתון ה"פייננשל טיימס" מדווח כי לונדון שוקלת שלא להעביר עוד מידע רגיש לוושינגטון, מתוך חשש לסיכון אפשרי של חיי בריטים במקרה של הדלפות נוספות מצד האמריקנים.

היציאה תושלם תוך שנתיים. ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. צילום: רויטרס
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. צילום: רויטרס

 

אתמול פרסם ה"ניו יורק טיימס" תמונות בהן נראים התרמיל ומתג הפצצה של המחבל ממנצ'סטר, ופרטים מהחקירה, כמו מידע על המטען שנשא המחבל והערכות הבריטים כי הוא לא פעל לבדו – כל המידע מקורו במודיעין האמריקני, שקיבל את המידע מהמודיעין הבריטי.

במשטרת בריטניה הצהירו כי מדובר ב"הפרה של האמון בין בריטניה לארה"ב" ואמרו: "אנו מעריכים את היחסים החשובים שיש לנו עם שותפים סביב העולם מתחומי המודיעין, אכיפת החוק והביטחון. היחסים הללו מאפשרים לנו לחבור זה אל זה ולשתף מידע רגיש שמאפשר לנו להילחם בטרור ולהגן על הציבור בארצנו ומחוצה לה. כשהאמון הזה מופר זה פוגע ביחסים הללו, פוגע בחקירה ופוגע גם באמון הקורבנות, עדי הראייה ומשפחותיהם. הנזק הזה אפילו גדול יותר כשמעורבת בעניין חשיפה של ראיות פוטנציאליות בעיצומה של חקירת טרור", כך מסר גורם במשטרה לסוכנות הידיעות רויטרס.

נשים עטופות בסמיכות מחוץ לארנה במנצ'סטר, אמש לאחר הפיגוע. צילום: רויטרס
נשים עטופות בסמיכות מחוץ לארנה במנצ'סטר, אמש לאחר הפיגוע. צילום: רויטרס

 

ה-BBC הבריטי מדווח כי פחות מיממה לאחר הפיגוע בו נרצחו 22 בני אדם ו-64 נוספים נפצעו, פורסמו בארה"ב פרטים על המחבל. שרת הפנים של בריטניה אמבר ראד, לא הסתירה את כעסה כשפנתה לממשל האמריקני והבהירה כי אסור שדבר כזה יקרה שוב. כעבור זמן קצר פורסמו גם תמונות מזירת הפיגוע, במה שגרם ל"חוסר אמון ותדהמה" לדברי משרד החוץ הבריטי, שהבהיר כי הנושא "עלה בכל רמה אפשרית בפני האמריקאים". לפי הדיווח, בממשל הבריטי מצביעים על גורמי אכיפת החוק בארה"ב כמי שעומדים מאחורי ההדלפות, ולא על הבית הלבן.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.