לקראת ביקור טראמפ, מתיחות במחנה הלאומי: ראש הממשלה משיב לקריאתו של לחזור בו מנאום בר אילן ואומר כי זוהי דוגמה ל"הלקאה עצמית הזויה".

לקראת בואו של טראמפ, המתיחות גואה. רה"מ בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
לקראת בואו של טראמפ, המתיחות גואה. רה"מ ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

לפי לשכת נתניהו, "הדברים של בנט הם דוגמה להלקאה עצמית הזויה והפעם מן הימין". גורמים בלשכת נתניהו השיבו לאשמה שהטיח בנט לפיה בגלל הגיע "חרמות, טרור, ואיום דמוגרפי" ואמרו: "החרמות על ישראל נובעות מעצם ההתנגדות למדינה יהודית ולא משום דבר אחר. ראש הממשלה נתניהו הוא זה שנלחם על קבלת המדינה היהודית בעולם כפי שאנו שומעים מהנשיא טראמפ וכפי שרה״מ נתניהו מוביל בחוק הלאום".

מלשכת ראש הממשלה עוד הוסיפו כי "מי ששולח תלמידים יהודים להשתטח במסגדים, שממנה אשת שמאל קיצונית לאחראית על לימודי האזרחות ולא נוקף אצבע בעניין ההסתה בבתי הספר במזרח ירושלים, שלא יטיף לנו. מי שאינו מסוגל לעמוד אפילו מול לחצי השמאל במשרד החינוך שבראשו הוא עומד, שלא יטיף לראש הממשלה נתניהו, שעומד באופן תקיף ונחוש מול כל הלחצים הבינלאומיים, יותר מכל ראש ממשלה אחר בעשורים האחרונים".

לדבריהם, "מדיניות ההלקאה העצמית של הימין מעולם לא השיגה דבר מלבד הפלת שלטון הימין והעלאת שלטון השמאל".

בנט: "בטל נאום בר-אילן"

"לא ניתן להמשיך לנהל מדיניות של בונקר", כך אמר מוקדם יותר הערב (ש') שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בהתייחס לפרסומים לפיהם הנשיא טראמפ יודיע במהלך ביקורו על תמיכתו בהגדרה עצמאית של הפלסטינים. עוד הוסיף בנט כי "ישראל חייבת ליזום ולהציב חזון משלה, אחרת, כפי ששוב מסתמן, גורלה ייקבע על ידי אחרים".

"להפסיק לנהל מדיניות של בונקר". נפתלי בנט בכנס ICC בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"להפסיק לנהל מדיניות של בונקר". נפתלי בנט בכנס ICC בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט תקף במרומז את ראש הממשלה נתניהו, שלא חזר בו מנאום בר אילן, עליו – ועל ההסכמה להקמת מדינת פלסטין – אמר כי הביא עלינו "חרמות, טרור, ואיום דמוגרפי חמור, ועכשיו הזמן להודיע על ביטולו".

לדברי יו"ר הבית היהודי, "בפנינו עומדות שתי דרכים: המשך מדיניות בר-אילן הדוגלת בהקמת מדינת פלסטין שנייה, בנוסף לזו שבעזה. זו נוסחה משיחית כושלת שהובילה עד כה לשפיכות דמים, הידרדרות מדינית ותביא לאסון דמוגרפי".

בנט קרא לממשלת ישראל להציב חזון חלופי. "מדינת ישראל יכולה להציב חזון משלה לעתיד האזור: פיתוח כלכלי אזורי מבוסס יזמות, מניעת מדינה פלסטינית שנייה בנוסף לזו שבעזה, החלת ריבונות על השטחים הישראליים ביו״ש, ייצוב רצועת עזה, חיזוק מדינת ישראל כעוגן בטחוני, מודיעיני וכלכלי באזור. הגיע הזמן ליזום. עתידנו בידינו״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.