משרד ההגנה הרוסיה הודיע כי יצייד את הסורים במערכות הגנה אוויריות חדשות, כך דיוחה היום סוכנות הידיעות הרוסית RIA. עוד נמסר כי רוסיה תחקור את שרידי טילי הטומהוק האמריקניים שנורו לעבר , במטרה לשפר את טיליה.

נשיא סוריה בשאר אסד בפגישה עם שר הביטחון הרוסי סרגיי שוגיו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. 21 נובמבר 2011. צילום: רויטרס

בתוך כך, רשת מדווחת הבוקר כי המודיעין האמריקאי מבצע מעקב אחר משלוחי שמועברים מאיראן לסוריה. על פי הדיווח המודיעין האמריקני מבצע מעקב אחר סדרת טיסות תובלה שיצאו מאיראן לסוריה ביממות האחרונות בחשד שעליהן נמצאות מערכות נשק שיועברו לידי נשיא סוריה בשאר אסד ויוכלו לשמש אותו למלחמת האזרחים ואולי אף נגד ישראל. בדיווח נטען כי גם ישראל מודאגת מסוג הנשק שמועבר לסוריה.

מסלול התעופה של המטוס האיראני. צילום מסך

 

במעקב אחר מפות הטיסות ניתן לראות את הנתיבים של חברות התעופה "מהאן אייר" ו"קאסם פארס אייר" שמשתמשים בשם הקוד ⁦‪#QF‬⁩ שאמור לציין את שם החברה אך מתאים גם לראשי התיבות המוכרים של "" האיראני. ⁩

המעקב מתבצע על רקע הבחינה המחודשת של הסכם הגרעין ע"י הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. אתמול (ג') הגיע נשיא צרפת, מנואל מקרון, לפגישה בבית הלבן בניסיון לשכנע את טראמפ שלא לפרוש מההסכם.

טראמפ טען בפני הנשיא מקרון כי "הסכם הגרעין עם הוא טירוף ושמדובר בעסקה נוראית שלא הייתה צריכה להיחתם". מקרון מצידו טען כי ההסכם עם הוא חשוב וכי צרפת מעוניינת לבלום את פעולותיה של באזור.

טראמפ ומקרון בבית הלבן. אפריל 2018. צילום: רויטרס

 

הנשיא טראמפ הוסיף כי איראן ממשיכה לבצע ניסויים בטילים בליסטיים ארוכי טווח וגורמת למגוון של בעיות ביטחוניות באזור. טראמפ הוסיף וטען כי ככל הנראה לא יהיה קל לאיראנים לאתחל את תכנית הגרעין שלהם אך "יהיו לה בעיות גדולות אם יחליטו לעשות כך".

טראמפ דאג גם להעביר מסר במהלך הפגישה לאיראן ואיים: "אם איראן תאיים על ארה"ב – היא תשלם מחיר שרק מדינות מועטות שילמו בעבר"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.