ח"כ ניר ברקת נבחר להציג באוניברסיטת הרווארד את התכנית הכלכלית שבנה לירושלים, והתוכנית החדשה שלו לחיזוק יהודה ושומרון והפריפריה של ישראל בפני פרופסורים מרחבי העולם: "על אף המצב הפוליטי בישראל, עלינו להמשיך, ללמד וליישם את המודלים העסקיים שהפכו את ירושלים לגאווה ישראלית ולדוגמא עבור העולם כולו ולחזק את הפריפריה הגאוגרפית של מדינת ישראל"

כ-200 פרופסורים מובילים למנהל עסקים, התכנסו היום באוניברסיטת הרווארד לכנס ייחודי, במרכזו נאם ח"כ ניר ברקת. במפגש השתתפו נציגים מצפון ודרום אמריקה, אפריקה, אירופה ואסיה, ובהם גם פרופסורים ממדינות ערב כמו לבנון ואיחוד האמירויות, שבאו לשמוע על ההצלחה של ירושלים בפיתוח מנועי הצמיחה שלה בתקופתו של ברקת והתכניות שלו לצפון, דרום ויו״ש.

ח"כ ניר ברקת: "אני גאה לעמוד כאן בפני פורום אקדמי מכובד זה, ולהציג את ההצלחה של מדינת ישראל בכלל ושל ירושלים בפרט, בראשה עמדתי במשך עשור שנים. על אף המשבר הפוליטי הקשה שפוקד את מדינת ישראל, החיים עצמם ממשיכים ומשימות רבות לפנינו. האוכלוסייה גדלה ואסור לנו לשבת ולהמתין עם יצירת הפתרונות המתאימים לכך".

"בשנים האחרונות ירושלים מהווה גאווה ישראלית לא רק בגלל ההיסטוריה ארוכת השנים שלה, אלא כדוגמא לעיר צומחת ועולה במגוון תחומים, זאת בעקבות ההתמקדות בפיתוח התיירות, התרבות וההיי-טק שבה. כיום נתוני הצמיחה שלה מהווים סיפור הצלחה והשראה לשאר העולם בפיתוח מרכזי צמיחה".

"הציפייה היא שתוכנית מותאמת תיושם גם באזור הצפון, הדרום וביהודה ושומרון, מה שיהפוך את אזורים אלו למרכזים מצליחים לעסקים, לתושבים ולתיירים, כפי שירושלים הפכה להיות".

ח"כ ברקת הציג בפני הפרופסורים את המודל לפיו יש לפתח מנועי צמיחה ותמריצים נרחבים בפריפריה, על-מנת להוריד את העומס ולמנוע את קריסת התשתיות במרכז הארץ. "בכל מקום שתבחרו, כאשר תשקיעו במנועי צמיחה כמו יצירת מקומות תעסוקה חדשים, תכנון מרחבי של תשתיות, תקצוב נכון ושיתופי פעולה מתאימים, תייצרו לטווח הרחוק וברחבי מדינתכם כולה מרכזי צמיחה מצליחים לעסקים, לתושבים ולתיירים".

מארגן הכנס, פרופ' מייקל פורטר, הודה לח"כ ניר ברקת על שהגיע להיות אורח כבוד בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד, ואמר בשם כולם: "ירושלים אכן מהווה השראה לכולנו. תודה על השיעור החשוב לכולנו איך לתרגם מודל תיאורטי להצלחה בשטח".:עוד באותו נושא