בעקבות הדיווח אתמול בערב (רביעי) על תביעת לשון הרע שהגיש בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, נגד איש השמאל אייבי בנימין, התנצל אתמול בלילה בנימין בריאיון ל'חדשות 2' ואמר: "בוודאי שאני מתנצל בפני יאיר נתניהו אם זה פוסט לא נכון, וכמובן שמחקתי את הפוסט".

הפוסט המדובר פורסם לפני כשנה ובמסגרתו נטען כי ראש הממשלה ביקש מראש המוסד להנפיק לבנו דרכון בשם בדוי. עוד נטען בפוסט שהמשפחה ניסתה בדרך זו בין היתר לעבור על חוקי המס ולהסתיר כספים. "הפוסט הזה נכתב על סמך פרסומים שראיתי בפייסבוק שאני בסך הכל לקחתי וליקטתי לאיזשהו סיפור", אמר בנימין ל'חדשות 2'. עוד אמר: "בדקתי אצל מי שפרסם את הפוסט במקור, והוא אמר שהוא לא יכול לחשוף בפניי את המקור".

הפוסט שכתב בנימין
הפוסט שכתב בנימין

 

"למדתי מהתקשורת על התביעה. אם הוא רוצה לתבוע, אז בבקשה", הוסיף. "מודה בטעות, אך הם חיפשו אותי. יש ניסיון שיטתי לדכא את המתנגדים לנתניהו".

עיקר התביעה הוא כאמור נגד סטטוס שפרסם בנימין ב-17.8.2016 בפייסבוק ובו טען שנתניהו ביקש מראש המוסד להנפיק לבנו דרכון בשם בדוי. בהמשך הפוסט טען שהמשפחה ניסתה בדרך זו בין היתר לעבור על חוקי המס ולהסתיר כספים. באי כוחו של נתניהו תבעו ממנו למחוק את הפוסט אולם הוא לדבריהם סירב. על כן תובע נתניהו פיצוי כספי בסך 104,332 שקלים בגין הפגיעה בשמו הטוב.

אייבי בנימין ויאיר נתניהו. צילום ימני: מרק ישראל סלם, פלאש 90
אייבי בנימין ויאיר נתניהו. צילום ימני: מרק ישראל סלם, פלאש 90

 

"בשנים האחרונות נחשפו התובע ובני משפחתו להכפשות רבות ולפרסומי כזב", נכתב בכתב התביעה, "המטרה להוביל להפלת ראש הממשלה ושלטון הליכוד".

בנימין, המתמודד לתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה ומכנה את עצמו כמי שעוסק ב"כתיבה אקטיבית יום יומית לשינוי המציאות." הוא גם מיוזמי ההפגנות מול ביתו של היועץ המשפטי מנדלביט בפתח תקווה.

הפטריוטים

הפטריוטים