"אני מבקש שתתחייב בפניי שלא תישבר, ותחזיר את אורון לאימא שלו. תתקשר לרמטכ"ל ותזכיר לו שגולני שלחו את אורון לקרב בסג'עייה, ושידאג שגולני יחזירו אותו הביתה". כך ביקש ז"ל מבנו אביעד רגעים ספורים לפני שהלך לעולמו ביום שישי האחרון. שאול ז"ל בילה את ימיו האחרונים בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

הרצל שאול

שאול נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה קשה ולאחר שבשבועות האחרונים התדרדר מצבו. בן 54 היה בפטירתו. זמן קצר לפני פטירתו ביקש שאול מבנו ששהה ליד מיטתו "לא להרפות עד שאורון יחזור". "מאוד רציתי והתפללתי לראות את אורון חוזר, אבל לא היה לי כוח יותר. התישו אותי ושברו אותי", מסרה המשפחה את דבריו האחרונים של שאול.

למרות הטיפולים האינטנסיביים הוא פעל עד יומו האחרון במאבק למען השבת אורון והדר גולדין מעזה והשתתף בפעולות מחאה. גם כשמצבו הדרדר סירב להתייחס בפומבי לבריאותו כשהסביר שזה אינו תירוץ לפיו יש להשיב את הבנים. רק בשבוע שעבר הספיק הרצל להיפגש עם הרמטכ"ל איזנקוט – ולבקש ממנו להמשיך ולפעול למען השבת בנו.

הרצל שאול נפטר כאשר על צווארו תלויה לוחית זהב דמוית דיסקית צבאית, שעליה חרוטים שמו של אורון והמספר האישי שלו — התליון שאותו הוא נושא ללא הפסקה זה שנתיים. "אני לא מאחלת לאף אישה את מה שאני ומשפחתי עוברים", אמרה זהבה שאול לפני מספר שבועות, "אבל אני לא מתכוונת להישבר, אפילו לא לשנייה אחת. אני מתחייבת בפני אורון שאחזיר אותו אליי ושאבא שלו יבריא עד אז".

היום ב-17:00 ייטמן הרצל ז"ל בבית העלמין בפוריה עילית.

מעמד החללים שונה

ביוני האחרון הוחלט כחלק מעבודת מטה בצה"ל לשנות את מעמדם של החללים סגן וסמ"ר ז"ל שנפלו במהלך מבצע צוק איתן.

הוריו של סגן גולדין ביקשו כי תיבחן הכרה ייחודית במעמדו של בנם אשר הובא לקבר ישראל אך חלקים מגופתו נותרו בידי . כעת הוכר כחלל במעמד שו"ן (שבוי ונעדר) בעוד סמ"ר אורון שאול יוכר כחלל שמקום קבורתו אינו נודע במעמד שו"ן. משפחתו של אורון שאול ז"ל הביעה מורת רוח מכך שהדבר התפרסם בתקשורת בטרם עודכנה בדבר.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.