חוסר רגישות. יואל חסון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ומרכז האופוזיציה יואל חסון (המחנה הציוני) גילה חוסר רגישות כלפי מפוני נתיב האבות וחטף על הראש מהגולשים. "היסטוריה מולנו והסמוטריצ'ים עסוקים ב"נתיב האבות". תתקדמו", צייץ חסון בטוויטר תוך שהוא רומז שיש לעסוק היום (ג') אך ורק בפסגת טראמפ-קים בסינגפור.

במטה נתיב האבות מיהרו להגיב לחסון: "יואל חסון, חורבן קורה היום ואתה עסוק בלנסות למשוך לייקים. מחריבים את הבית שלנו. הורסים מפעל חיים. הילדים שלנו ממררים בבכי. אתה באמת לא מתבייש?! איש קטן!".

גם הגולשים דאגו להבהיר לחסון מה דעתם על נבחר ציבור שמזלזל ביהודים בשעה שהם מפונים מבתיהם. "בלי בושה. אפס רגישות ליהודים שמפונים מבתיהם. תמשיכו לצלול בסקרים ולאבד את הציבור", כתבה יערה זרד מרדיו "גלי ישראל". "יערה, מה ההתרגשות, מדובר באפס פוליטי שסופר את ימיו בכנסת אחורה, ובינתיים מבזבז כספי ציבור רבים בנסיעות מיותרות לחו"ל", השיב לה הגולש אייל. "ככה מאבדים את העם, עם אפס רלוונטיות. מתארת את סמוטריץ' אומר את זה על גירוש מסתננים מה היה הולך פה. איזה בושה של ציוץ", הוסיפה עטרה גרמן מאתר "סרוגים".

חלק מהגולשים הזכירו לחסון כי את דרכו התחיל בימין הפוליטי ואוהד ההתיישבות ועתה הוא הקצין עד כדי זלזול במגורשים ובהתיישבות. "תמשיך ככה, יו"ר בית"ר לשעבר. תמשיך ככה. זה נהדר, אנחנו רושמים וזוכרים", כתב אריאל פלקסין מ"תאגיד השידור הציבורי" לחסון. יצחק אטיאס כתב: "ולחשוב שהיצור המבחיל הזה היה פעם יו"ר צעירי הליכוד. חלום בלהות היה עדיף על התועבה הזאת".

תושבי נתיב האבות מגיבים לציוץ של יואל חסון. צילום מסך

גולשים אחרים הציעו ליואל חסון "להתקדם" בעצמו. "אפס רגישות, הא? ואת ההיסטוריה הזו עושה אדם שאם אני לא טועה חתמת על מסמך שקורא להחרים אותו", כתב ידידה זמורה, "תתקדם יואל, הלאה". "15 משפחות ישראליות מגורשות מהבתים שלהם, ומה שיש לך להגיד זה -'תתקדמו'. בושה", הגיב טוביה חרצ'וק. יותם אייל כתב לחסון "מה זה כבר באמת הרס בתים של כמה אנשים שהם לא מקהל הבוחרים שלך, פשוט גועל נפש. תעשה טובה לכולם ותתקדם החוצה מהכנסת".

כזכור, בשעה זאת מפנים כוחות מג"ב גדולים את 15 בתי משפחות שכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר שבגוש עציון. הבתים פונו וייהרסו בהמשך בהוראת בג"ץ בעקבות עתירה שהגישו בעלי הקרקע הערבים. אמש הגיעו המון לעצרת התמיכה במפונים.

פינוי נתיב האבות. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20