דרעי והרצוג. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
דרעי והרצוג. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

וואוו תשמעו קטע! המשטרה בודקת חשדות נגד שר הפנים! תוך דקות הרשת גועשת, הפוסטים רצים, פרשנים מעונבים או שלא מתיישבים באולפנים, ראשי ארגוני זכויות האזרח, משפטנים, יריבים פוליטים, עתונאים חורצי לשון. חגיגה של דברת על מה? אה כמובן שכחתי יש גם עיתונאים זריזים ששולפים מידע על שחיתות כביכול, על עד שיעיד במשפט. יאללה בלאגן.

וואוו תשמעו קטע! המשטרה בודקת חשדות נגד ראש האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג! ושוב הרשת גועשת ושוב פרשנים באולפנים ופוסטים נכתבים וכו' וכו'….יאללה בלאגן.

וואוו תראו קטע! צילום של "בצלם" חייל יורה במחבל ששוכב על הקרקע אחרי פיגוע! פרשנים לאולפנים גינויים חריפים, אנשי צבא , עדי ראיה, שמאל ימין וכולם מדברים כבר כמעט שבוע על אירוע שדורש בדיקה אבל….העיקר זה הבלגן.

מה היה קורה אם המשטרה הייתה בודקת את החשדות לגבי השר דרעי או הח"כ הרצוג וכאשר הייתה החלטה להמליץ על כתב אישום הייתה מתפרסמת הודעה בנוסח הבא: "משטרת ישראל בסיומה של חקירה ממליצה להעמיד לדין את….עקב חשד ל…".

חודשים ואולי שנים של חקירה שבזמן שהיא מתרחשת רובצת עננה מעל אותה אישיות היו נחסכות. איזו תועלת צומחת לנו מהידיעה על חקירה? נכון ישנם מקרים בודדים בהם יש תועלת לפרסם כדי לגרום לעוד מעורבים להעיד. אך ברוב המקרים אין תועלת כזו. עובדת קיומה של החקירה מתפרסם אך ורק מיצר הרכילות והבאאזז. בפועל לא קורה כמעט כלום רק שיש על מה לדבר, יש על מי לצחוק, והכי חשוב . בלאגן.

לצערנו אותו דבר קרה גם עם החייל היורה במחבל בחברון. דורש בדיקה – נכון. יש גופים שתפקידם לעשות זאת. אלא שהרבה לפני שהחלה בדיקה כבר כולם מדברים וחורצים דין. תבדוק באופן יסודי את הארוע בכל הרמות. תגבה עדויות ותודיע לציבור מה קורה. במקום זאת מאחרון מתלהבי המקלדת ועד ראש הממשלה שר הביטחון והרמטכ"ל. ים של דיבורים על אירוע שעוד לא נבדק כראוי. למה? יאללה בלאגן

בדרך יש משפחות של אותם אישי ציבור נחקרים או של החייל. יש חיילים שהם חברים של החייל. יש עוד מעגלים שנפגעים. אבל למי אכפת? העיקר הבאזז, העיקר הבלגן.
20 News

20 News