במהלך של ההנהגה הפלסטינית שנערכה אתמול במטה הנשיאות בירושלים, הוחלט להסלים את המאבק נגד . למרות הסרת גלאי המתכות, ההנהגה קראה להמון העם הפלסטיני להמשיך ולקיים את התפילות בכיכרות מחוץ להר הבית ולא במסגדים. סגן מזכ"ל הוועדה המרכזית של פת"ח, השייח' עכראמה סיידם, קרא להסלמת המאבק "עד שכל האמצעים של הכיבוש יוסרו". "אנו דוחים כל שינוי במסגד", הוא הסביר, "חייבים לחזור למה שהיה לפני ה-14 לחודש" (תאריך הפיגוע בהר). עד אז, הורה יו"ר , (מחמוד עבאס), להמשיך בהקפאת התיאום הביטחוני מול ישראל. יו"ר הרשות אף בירך על "ההגנה על " מפני פעולות ישראליות.

לדברי סברי, "הקמנו ועדה של מהנדסים וטכנאים של הווקף כדי לבחון את כל העבודה המתבצעת על ידי שלטונות הכיבוש במסגד אל-אקצה במהלך היעדרות שלנו ממנו". הוא אף אישר כי הוועדה החלה להתכונן לפנייה לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, ובהכנות להצטרפות ל-28 ארגונים בינלאומיים.

בישיבת ההנהגה נכחו חברי הוועד הפועל של אש"ף, הוועד המרכזי של תנועת הפת"ח, יו"ר הרשות אבו מאזן, ראש שירותי הביטחון ומזכירות הסיעות.

"חייבים לחזור למה שהיה לפני ה-14 לחודש". שייח' סברי
"חייבים לחזור למה שהיה לפני ה-14 לחודש". שייח' סברי

 

המהומות נמשכות: המשטרה פיזרה מתפרעים מוסלמים

לאחר הסרת גלאי המתכות בכניסות להר הבית ובתום תפילת הערב אמש (ג'), החלו פורעים מוסלמים ליידות אבנים, לירות זיקוקים ולהשליך חפצים לעבר כוחות המשטרה סמוך לשער האריות. בתגובה המשטרה פיזרה את המפגינים באמצעות אמצעים לפיזור הפגנות.

ההתפרעויות בשער האריות אמש (ג'). צילום: קובי ריכטר, TPS

במהלך הפרות הסדר, שוטר נפצע קל בשער השבטים. הפלסטינים מדווחים על ילדה שנפצעה בשער האריות וילד נוסף שנפצע בעימותים במזרח העיר. עימותים גם בשכונת א-ראם. עוד דווח על זריקת בקתבים ממסגד בסילוואן. כוחותינו משתמשים בגז מדמיע נגד הפורעים ומבצעים מעצרים. בנוסף, מחבלים יידו 2 בקבוקי תבערה לעבר רכבים בכביש גוש עציון – סמוך לאל חאדר. אין נפגעים.:עוד באותו נושא