צילום: פלאש 90

  התקשרה הערב (ה') לראש הממשלה . בהודעה מטעמה נמסר כי היא "מגנה את מתקפת הטילים האיראנית נגד הכוחות הישראלים, ואמרה שהיא תומכת בתקיפות בזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני התוקפנות האיראנית. היא קראה לאיראן להימנע מהתקפות נוספות וקראה לכל הצדדים לנהוג באיפוק". לפי הודעת מיי, היא ונתניהו הסכימו שהקהילה הבינלאומית "צריכה להמשיך לפעול יחד להיאבק במאמצי איראן לערער את היציבות באזור". השניים גם הסכימו ש"רוסיה צריכה להפעיל את השפעתה על כדי למנוע תקיפות נוספות של איראן".

תרזה מיי הדגישה את עמדתה של בריטניה ביחס להסכם הגרעין, ואמרה שהשותפות האירופיות ממשיכות לדבוק בהסכם "שהוא הדרך הטובה ביותר למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני". נתניהו הביע את הערכתו על עמדתה של בריטניה, שגינתה את ירי הטילים מאיראן ותמכה בזכותה של ישראל להגן על עצמה.

גם נתניהו דיווח על השיחה בחשבון הטוויטר שלו "שוחחתי הערב עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. דנו בתוקפנות האיראנית, בהתפתחויות האחרונות באזור ובמצב בסוריה. הבעתי את הערכתי על עמדתה של בריטניה, שגינתה את ירי הטילים מאיראן ותמכה בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

גם התייצב הערב (ה') לצד ישראל בעקבות מתקפת הטילים האיראנית מסוריה, וקובע כי "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה". בהודעה מטעם שרת החוץ של האיחוד, פדריקה מוגריני, נאמר כי "הדיווחים על המתקפות האיראניות נגד עמדות של הצבא הישראלי מתוך סוריה – שגררו תגובה ישראלית נגד יעדים איראניים בסוריה – מדאיגים מאוד". לצד ההבנה לזכותה של ישראל להגנה עצמית, קוראים באירופה לכל הצדדים "לשמור על איפוק ולהימנע מכל שעלולה לערער עוד את היציבות באזור".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.