מספרים שברוסיה של ברית המועצות, היו שני אחים, האחד גאון מתמטיקאי, שסיים דוקטורט בגיל 26, השני עבריין שהשתחרר מהכלא בין 24, בא המתמטיקאי להתקבל לעבודה, שאלו אותו על עצמו ועל אילן היוחסין שלו, אז גילו שאחיו עבריין, אמרו לו שהם לא יכולים לקבל אותו בגלל אחיו. לעומת זאת, אחיו הקטן, הלך להתקבל לעבודה, שאלו אותו על קורות חייו ואילן היוחסין שלו, שמעו שהוא אח של דוקטור למתמטיקה, וקיבלו אותו ישר לעבודה.

השבוע אני מקבל הודעה ממישהו שאני מכיר, צילום הודעה של מד"א, על פי המכתב נמסר כי שמעו עליו כי הוא הומוסקסואל ומקיים יחסי מין עם גברים, על כן הם מודיעים לו כי אינו יכו לתרום דם, וכי המנה שתרם תיזרק. אני לא ממש יודע איזו מילת גנאי אני יכול לבחור חוץ מאדיוטים, אין שום הוכחה, לא שאלו אותו אפילו מה הצד שלו בסיפור, פשוט שמעו ממישהו שהוא מקיים יחסי מין עם גברים, ואם זה נכון אז הוא בטוח הרי לא משתמש באמצעי מניעה, ואם כך אז יוצא שיש לו מחלות ולכן אסור לקחת ממנו תרומות דם. וחד גדיא חד גדיא.

המכתב של מדא
המכתב ממד"א

עכשיו ככה, מד"א אינו שונה בהתנהגותו לבין התנהגותה של הממשלה, יותר מזה, כל עניין תרומות הדם וההטבות המחולקות לתורמים, הם עניין חוקי ממשלתי במדינה שלנו, ובעצם בכל מדינות המערב למיטב ידיעתי, וכמו שהממשלה שלנו מתנהגת כבריון, כך גם מד"א ושאר ארגוני הבריונות, ללא מחשבה ובשיטה קומוניסטית טוטלריסטיים, אז מה אכפת לנו? כי בסוף זה עובר לכולנו, בסוף זה זולג לכל העם. הרי ההומוסקסואלים אינם היחידים כבר עכשיו, אלו האתיופים, ואף חלק מהערבים.

קחו לדוגמא את המעצרים במנהליים, לא מזמן פגשתי צעיר מתנחל שהיה בחקירות שב"כ בגיל 16, שאלתי אותו מדוע רק כשאטינגר נעצר החלו להילחם בנושא, ולא כשהערבים נחקרו, הוא ענה לי "עניי עירך קודמים, טעינו, כי זה זלג אלינו, אבל לא הפריע לנו אז, כי זה לא אנחנו" אך האם זהו אינו משטר טוטליטרי? האם אנחנו באמת יכולים לסמוך על החקירות הללו? האם באמת העצור הוא הרוצח? או שמא הרוצח האמיתי מסתובב חופשי.

ושוב למה זה אכפת לנו? כי הנה זה זלג, זה התחיל אצל הערבים, עבר למתנחלים, ו… הנה כבר לא צריך את השב"כ כדי להוכיח שהנושא בעייתי, ולא צריך מעצר מנהלי כי להבין כמה קל לשבור אדם בחקירה, כי רומן זדורוב הוא דוגמא קלאסית, ולכו תדעו מה באמת קרה ומי באמת הרוצח.

אז נכון, איננו מדינה טוטליטרית, אפילו לא קרובים, כי משטר טוטליטרי הוא סוג מסוים של דיקטטורה, בו האזרחים משועבדים למדינה וחייהם כפופים לרשות השלטון. אין הפרדת רשויות: הרשות המחוקקת, השופטת והמבצעת כפופות כולן למנהיג "הכל יכול". חיי האזרחים מתנהלים על פי השקפת העולם של מנהיג המדינה ומתנגדי השלטון נענשים בחומרה. השלטת רעיונות מפלגת השלטון בעם נעשית באמצעות תעמולה, הדרכה ושטיפת מוח. את הטוטליטריזם ניתן להגדיר כמצב בו החברה הופכת להיות שלוחה של המדינה וכלי בידי מנהיגיה, אך יש בה מין הסממנים הנ"ל.

20 News

20 News