No Tag To Print

הפועל חולון חוגגת על הראש של נס ציונה
צילום:Pixabay

תרומתו של משה צוק לגיוסם של צעירים על הספקטרום ליחידה מיוחדת בצה"ל

אם תחפשו אחר יחידות מיוחדות בצה"ל תמצאו בקלות רשימה של סיירות, יחידות קרביות, יחידות מודיעין ויחידות ללוחמת סייבר, אך את יחידת קלרה לא תמצאו ברשימה הזו למרות שזו אחת היחידות המיוחדות ביותר שקיימות בימים אלו בצה"ל.

יחידת קלרה היא באמת יחידה יוצאת דופן, כיוון שלהבדיל מכל יחידה אחרת בצה"ל, אליה מגייסים נערים ונערות, שמצויים על הספקטרום האוטיסטי. כל המתגייסים ליחידה משתלבים בין שורות צה"ל כחיילים מן המניין ומשרתים שירות סדיר מלא בבסיס זיקים, שבדרום הארץ.

18 המתגייסים ליחידה אותרו במסגרת התכנית "גיבורים במדים", שנוסדה לפני כ – 10 שנים על ידי אלוף גבי אופיר וסא"ל אריאל אלמוג. יחד עם העמותה "יד לילד המיוחד" הם הצליחו לשלב כבר למעלה מ – 400 חיילים וחיילות עם מוגבלויות ב – 30 מבסיסי צה"ל בכל רחבי הארץ.

יחידת קלרה נועדה לתת לנערים והנערות הללו הזדמנות שווה לתרום למדינה, לפתח את עצמאותם ואת כישורי המנהיגות שלהם ולממש את הפוטנציאל שגלום בהם. תוך כדי השירות הצבאי הם מקבלים הכשרה הכנה לחיים עצמאיים ככל שניתן, כך שיוכלו להשתלב בחיי האזרחות, הקהילה, החברה ושוק העבודה בקלות.

היחידה קרויה על שם קלרה צוקרברג, אמו של משה צוק, שתרם חצי מליון ש"ח להקמת היחידה. משה צוק הוא יזם ואיש עסקים, שפועל, בין היתר, לאיתור יזמים שזקוקים להון על מנת למנף או לפתח רעיונות פורצי דרך.

כמשקיע או כשותף פעיל משה צוק מתגייס לפתח חברות בתחילת דרכן ובד בבד מנהל את עסקיו השונים. לאורך 30 שנות פעילותו של משה צוק בזירה העסקית הספיק לפתח את קבוצת צוק, הכוללת את החברות המובילות בארץ לרכש, ייבוא, ושיווק של אריחי שיש, גרניט ואבן טבעית, ולשיווק והרכבת מדרגות. החברות, "צוק מוצרי שיש" ו"אופק ביצוע" נחשבות למובילות בתחומן בקרב אדריכלים, מעצבים, משווקים וחברות הבנייה הגדולות בארץ. פרט להן, בקבוצה חברות נוספות, שפועלות באיטליה ובסין ועוסקות ברכש מקומי, שיווק וייצוא של מוצרי שיש.

משה צוק פועל גם בזירה הפיננסית, ובבעלותו המותג הגלובלי "Zuk Finance", שפועל ברחבי רומניה, גיאורגיה וארה"ב. החברות שפועלות תחת המותג מעניקות שירותים פיננסיים שונים לשוק הפרטי והעסקי ומציעות פתרונות מימון בתחום הרכב והנדל"ן. פעילותן של החברות גדלה מידי שנה.

משה צוק מאמין ביזמים הצעירים, ומחפש אחר השקעות ברעיונות טכנולוגיים פורצי דרך. זו הסיבה שהוא בחר להשקיע בחברת "Algo wix", שמפתחת משאפים רפואיים, שנועדו למדוד את המינון ואת כמות התרופה של המטופלים בקנאביס הרפואי. חברה נוספת שמסתמנת כהשקעה מוצלחת היא Samsara Luggage"", שמפתחת מזוודות חכמות, שבעזרת חיבור לאפליקציה ניתן לאתר את מיקומן בכל עת. המזוודות גם מעניקות תאורת לילה למטיילים באזורים חשוכים ומאפשרת להטעין מכשירים ניידים. לאחרונה החלה החברה להיסחר בבורסה בארה"ב.

בחיפושו אחר יזמים עם רעב להצליח הבין משה צוק, שכל אחד יכול לעשות זאת, אם רק נותנים לו את ההזדמנות. הוא חולם על חברה שוויונית וטובה יותר, בה כל אחד מקבל הזדמנות להגשים את עצמו ואת שאיפותיו.

It is not Android