בזמן שהראפר תאמר נפאר ויוסי צברי עלו לשיר את שירם על במת האוסקר הישראלי הערב (ה'), בו משולבים משפטים משיריו של המשורר השנוי במחלוקת מחמוד , נטשה שרת התרבות את האולם בטענה שלא תהיה "קהל לשיריו של מחמוד , הרוצה לאכול את בשרי".

"לא אתן". רגב. צילום: פלאש 90
"לא אתן". רגב. צילום: פלאש 90

לאחר מכן עלתה השרה רגב לשאת את נאומה על הבמה. רגב דיברה על הצורך בגיוון תרבותי והבאת קולות מהפריפריה החברתית של ישראל, "הקולנוע הישראלי לא יהיה מועדון סגור. אני כאן כדי להבטיח את מקומם של השקופים של תעשיית הקולנוע". כאשר הסבירה את סיבת יציאתה מהאולם בזמן שירו של נפאר, "יש לי הרבה סבלנות לאחר, אבל אין לי סבלנות לדרוויש", החלה רבתי.

"בסוף השיר נאמר – 'אני אוכל את הבשר של כולנו, של העם היהודי. לזה לא אני ולא אתם צריכים להסכים. על זה בדיוק נלחם ראש הממשלה בנאום שלו", התייחסה השרה רגב לנאומו של רה"מ באו"ם. "זה שקר ויישאר שקר, גם אם יכתוב אותו משורר מוכשר".

מהקהל נשמעו קולות בוז, וקריאות נאצה לעבר השרה. מה שהפריע את המשך נאומה. מנגד, תומכיה מחאו כפיים. "יש כאן הרבה גרבוזים ואורשרים, אבל אני לא ארד מפה עד שאסיים את דברי, לא יעזור לכם" סרבה השרה להתרגש מהמקניטים. לאחר מכן יצא חלק מהקהל מהאולם כמחאה ואחרים דנו בצעקות האם ראוי לצאת או להישאר ולפוצץ את הנאום. אחד השחקנים ,רועי אסף, אף ניסה להתפרץ לבמה ונהדף.

במשך דקות ארוכות עמדה השרה ושתקה לנוכח הצעקות והמהומות. כשטעתה בשמו של אחד האמנים, פרץ חלק מהקהל בצחוק. "אתם אף פעם לא טועים", אמרה השרה בציניות.

רק לאחר שמארגני הטקס עלו לבמה כדי להרגיעו, הצליחה רגב להמשיך ואמרה: "זה לא יאומן מה קורה כשמשמיעים דעה אחרת משלכם. איזה ערך מדהים של קבלת האחר יש כאן. כל הכבוד לכם. אני אמשיך ואין שום סיבה שתסתמו לי את הפה".

לאחר נאומה של רגב הוכרז הסרט הזוכה "סופת חול" שייצג את המדינה באוסקר. השחקנים הערבים סרבו לעלות לבמה במחאה על דברי השרה. הראפר נאפר הגיב לדברי השרה: "יש גוגל טרנסלייט, יש מורפיקס ויש מירי-פיקס. לא היא מפריעה לי, כל הממשלה מפריעה לי".

"אני אבוא לכל אירוע ואגיד את דבריי. מי שהרס את האירוע זה הקהל שלא ידע לכבד. אני כיבדתי לכל הערב. אין כאן פרובוקציה. יש כאן חזון, דרך ואג'נדה. יש כאן מועדון סגור, אנשים שחושבים שהם יודעים הכול, שהם המציאו את התרבות", אמרה השרה לאחר הטקס והבהירה כי לא ידעה ששירו של ה"משורר שמסית ופועל נגד העם היהודי" יושמע בטקס.

"הייתי המומה לראות התנהגות מבזה של אנשים שמכונים אנשי תרבות וקולנוע", אמרה השרה וקראה לפתוח בחקירה נגד חן,"זה צריך להגיע למשטרה. אם מנסים לתקוף אדם אחר, בטח נבחר ציבור, זה בוודאי פלילי – לא פחות מלמצוא את הטלפון של כתבת כזו או אחרת".:עוד באותו נושא