המועמד לראשות התייחס הבוקר (ה') למינוי תפקיד יו"ר האופוזיציה אם יזכה בפריימריז. כזכור, גבאי פרש ממפלגת "כולנו" בשנה שעברה ואינו מכהן כעת כחבר כנסת, לכן לא יוכל להנהיג את סיעות האופוזיציה במליאה.

יציע להרצוג להמשיך כיו"ר האופוזיציה. אבי גבאי. צילום: פלאש 90
יציע להרצוג להמשיך כיו"ר האופוזיציה. אבי גבאי. צילום: פלאש 90

"נשאלתי על עניין תפקיד יו"ר האופוזיציה והתשובה כרגיל מאד פשוטה. מתחילת הדרך הבטחתי לציבור ענייניות והוגנות. אני לא עושה דילים של השיטות הישנות שהביאו את העבודה לאופוזיציה. אני עושה פוליטיקה שונה וקורא לכולם להצטרף אליי", אמר.

"אצלי, ההבטחה היחידה היא להצטרף להחלפת הממשלה בראשות נתניהו. לשם כך, מיד לאחר הפריימריס נחזק את העבודה האופוזיציונית בכנסת אבל לצידה נפתח בקמפיין להבאת קהלים חדשים למפלגה. נהיה בכל מקום שבו ניתן לשכנע ופחות אצל המשוכנעים", כך גבאי.

"תפקיד יו״ר האופוזיציה הוא לא מטבע לסחור בו", הדגיש המועמד ,"יצחק (בוז׳י) הרצוג נבחר והביא 24 מנדטים ואין חובה להחליף אותו. להיפך, ההוגנות והענייניות מחייבות שימשיך בתפקיד ואשמח אם יסכים לכך. כמובן שאני קורא לו כמו לעמר ולאראל להצטרף אליי כדי להחליף את נתניהו".

אין חובה להחליפו. יו"ר האופוזיציה הרצוג. צילום: פלאש 90
אין חובה להחליפו. יו"ר האופוזיציה הרצוג. צילום: פלאש 90

ביום שלישי האחרון עלו השרים לשעבר אבי גבאי ועמיר פרץ לסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה כשהם גוברים על היו"ר המכהן יצחק הרצוג ועל מועמדים כמו עמר בר לב ואראל מרגלית. הבחירות בין השניים יערכו ביום שני הקרוב.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא