בתאונה שבה נהרגו אורי ורואי לפניק היו בני המשפחה בדרך לביתם בשבי שומרון כאשר רכבם התנגש בעצמה ברכב פלסטיני שחסם את נתיב הנסיעה שלהם, לאחר שנהגו איבד שליטה. אורי בת ה-12 נהרגה במקום, רואי בן ה-8 פונה לבית החולים שם נקבע מותו.

אתמול (רביעי) נחנכו מעיין ותצפית מרהיבה על הרי השומרון לזכרם של שני הילדים. המעיין והתצפית נחנכו בישוב שבי שומרון בסמוך למקום התאונה, בהשתתפות ראש המועצה האזורית שומרון ובני משפחת ליפניק.

התצפית ממוקמת מול הרי השומרון ומעל הכביש בו ארעה התאונה המחרידה לפני כשנה וחצי בה נספו רואי ואורי ליפניק ואשר נפגעו באופן קשה בני משפחתם. הפיתוח ובניית המעיין והתצפית בוצעו ע"י נוער היישוב שבי שומרון בניצוחו של חנניה מן.

באירוע המרגש נשאו דברים ראש המועצה יוסי דגן, יו"ר מזכירות שבי שומרון אלי אלול ובני משפחת ליפניק.

יוסי דגן אמר באירוע "אנחנו כאן חונכים מעיין במקום שצופה על הרי השומרון ועל הכביש שבלילה הנורא ההוא קרה האסון. בתוך העצב והקושי הכי גדולים שיש משפחת ליפניק המיוחדת לקחה את האסון והקושי למקום של אמונה, פריחה ותרומה לקהילה.

למקום הזה יגיעו מטיילים מכל הארץ ויהנו וילדים ישכשכו רגליהם במעיין היפה הזה והמקום יהיה מקום של חיים. זה הדבר הכי מתאים לכבודם של אורי ורואי ולכבודם של משפחת ליפניק המדהימה ולכבודם של נוער השומרון שהתגייס ופעל כאן. זו ההנצחה הכי ראויה והכי מרגשת להוסיף חיים ואהבה, אהבת הארץ ואהבת האדם." אמר דגן באירוע.

שירלי ליפניק אמם של רואי ואורי ז"ל סיפרה "כאשר שמעתי על הקמת המצפה לאחר שהתאוששתי מהפציעה שלי. זה מאד ריגש אותי שאנשים בישוב חשבו עלינו בזמן הקשה ביותר שלנו ורצו לעשות משהו למען אורי ורואי, ושיהיה לזכרם מקום בישוב.

חשוב לנו כמשפחה להנציח אותם בישוב. ושאנשים יזכרו אותם לאורך שנים. זה מקום של טבע ומים שמבטא חיים. אורי ורואי אמנם לא איתנו אבל נשמתם עדיין איתנו ומקום לזכרם המשכיות לחיות נשמתם".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.