המשטרה התירה לפרסום היום (רביעי) כי בחודשיים האחרונים נחשפה תשתית טרור של 7 פעילים ממחנה הפליטים שבבנימין. על פי החשד הם ביצעו יידוי מטעני חבלה ובקבוקי תבערה באזור המחנה.

ככל שהחקירה הלכה והתקדמה כך הבשילו התנאים לפעילות לוחמי יחידת המסתערבים של מג”ב ירושלים בניסיון לעצור “על חם” את פעילי הטרור. במסגרת הפעילות נערכו הכוחות במרחב מעבר קלנדיה כשבשעות הלילה זיהו 4 פעילים שיידו מטענים לעבר המעבר ועצרו אותם.

נגד 6 חברי חוליית הטרור הוגשו בשבועות האחרונים כתבי אישום חמורים בבית המשפט הצבאי בעופר בגין ביצוע מעשה טרור, שימוש בחומרי נפץ ועבירות ביטחון שונות. החשוד השביעי הועבר להמשך חקירת גורמי הביטחון.

מכתבי האישום עולים מספר רב של מקרים בהם חברי החוליה, כל אחד לפי המיוחס לו בכתבי האישום, היו מבצעים פעולות טרור לעבר מעבר קלנדיה החל מזריקת מטעני צינור, בקבוקי תבערה ועד ירי זיקוקים. כמו כן הם חשודים בהחזקת נשק מסוג M-16, ייצור מטענים ועוד.

במשמר הגבול מוסיפים שסיכול תשתית הטרור הביאה לחיזוק ביטחונם של המשתמשים במעבר קלנדיה ושל כוחות הביטחון המוצבים במקום. בנוסף, זהו מסר חד וברור לכל מי שמבצע או מתכנן לבצע פעילות טרור כי גורמי הביטחון השונים יגיעו אליו ויביאו למעצרו.

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.