רבים ב"מחנה הנאור" נוהגים לדבר על 'הטרגדיה הפלסטינית' ומיד להאשים את בכל סבל וקושי שחוו הערבים. הם עושים זאת בלי להבין שהם ושותפיהם בעולם, נמצאים בין יוצריה הראשיים של הטרגדיה. הסיבה לכך היא הפיכת הסוגיה ה'פלסטינית' לעסק כלכלי. מי שמרוויח מהסכסוך, לא ירצה לפתור אותו.

'בעיית הפליטים הפלסטינים' למשל, היא סוגיה שזכתה למעמדה רק באשמתם של בעלי אינטרס. מדינות ערב לא רצו לקלוט את הפליטים משיקולים כלכליים ופוליטיים. מדינות המערב אפשרו את השערורייה כדי לא לסכן את היחסים עם בעלי בארות הנפט מהמזרח התיכון.

חלק משמעותי מתעשיית הסכסוך. משרדי אונר"א בבית לחם. צילום: פלאש 90

 

כך הוקמה סוכנות פליטים נפרדת לפלסטינים, אונר"א, שלה הגדרה שונה משאר אוכלוסיות העולם למונח 'פליטות' (רק אצל הפלסטינים מעמד הפליטות עובר בתורשה) והוקמו בתי ספר להנחלת תודעה כוזבת במוחם של ילדים, כדי שגם דור העתיד יחיה באשליה ששיבתו ל"מולדת" קרובה מתמיד. אונר"א אגב, מגלגלת בשנה כמיליארד דולר, רובו מוקדש למשכורות.

'הקרן הלאומית הפלסטינית' היא עוד דוגמה מצוינת לגלגול הכספים של הסכסוך. הקרן, שנוסדה ע"י אש"פ ב-1964 הוקמה במטרה לנהל את כספי "העם הפלסטיני". כיום היא נתפסת כאחד מסמלי השחיתות הגדולים ביותר בעולם הערבי. מאז הקמתה הועברו אליה מעל 30 מיליארד דולר, ועד היום לא ברור מה נעשה עם הכסף לטובת האדם הפשוט.

מה שכן ידוע, הוא שהקרן מימנה את בניית ארמונו המרשים של אבו מאזן ואת אורך חייה הראוותניים של סוהא עראפת במלטה ופריז והשאר התבזבז בין מקורבים אחרים. הטרגדיה הפכה למוטציה של ממש כאשר הקרן החלה לשלם עשרות אלפי דולרים מדי חודש למחבלים אסורים ומשוחררים, במטרה לקנות שקט ברחוב הפלסטיני. כלומר הקרן הפלסטינית של היום גם מעודדת רצח יהודים בתמורה לבצע כסף.

הפגנת פעילי ביו"ש. צילום פלאש 90

 

אך לא רק גורמים מדינתיים וקבלני טרור מפיקים רווחים מהסכסוך. ממשלות אירופה, קרנות וגופים בינלאומיים מעבירים מאות מיליוני אירו בשנה לארגונים המתפרנסים מקידום תעמולה נגד ישראל. למרות שלרובם המוחלט אין קשר לרווחה, חינוך או שלום האדם, בשני צידי המתרס.

ממשלת גרמניה לבדה העבירה ב-6 שנים האחרונות, מעל 55 מיליון שקל לכ- 30 ארגוני שמאל קיצוני בישראל. קרן 'לחם לעולם' ( Bread for the world / EED) הפועל "להילחם ברעב העולמי", שקיבל מממשלת גרמניה מעל ל-147 מיליון יורו, הציבה את בשנת 2017 את ארגוני התעמולה הישראליים המצדדים בערבים, במקום הראשון מבין המענקים הכספיים של הארגון. יותר מכל המדינות הנחשלות והרעבות בעולם!

כשאלו הרווחים, אין באמת צורך לפתור את הסכסוך. כך נוצר מצב, למשל, שהרבה יותר משתלם להאשים את ישראל במצב ברצועת עזה, מאשר לבקר את ארגון הטרור שמחזיק בה שני מיליון איש כבני ערובה. בטח לא הזכיר את פשעי המלחמה שחמאס מבצע באוכלוסייה שלו, כולל שימוש בילדים כמגן אנושי.

הטרגדיה הפלסטינית, מעולם לא הייתה קשורה לעם ישראל ושיבתו לציון. היא טמונה באלו שטיפסו על אוכלוסייה ערבית חסרת המזל ועשו על גבה פוליטיקה ועסקים. ומי שרוצה לפתור את הסכסוך יצטרך להתחיל להפטר מכל מי שמרוויח ממנו.

מתן פלג

מתן פלג

יו"ר תנועת 'אם תרצו'

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.