משפחתו של אילון שלו-אמסלם ז"ל שנדרס למוות בת"א הגיבה הערב (מוצ"ש) לבשורה הקשה. "המשפחה, דקלה, קובי והבנות, שרויה בהלם עמוק ובאבל כבד מנשוא נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה אותם עם הריגתו של אילון שלו-אמסלם בנם". הלוויתו תיערך ביום ראשון בשעה 15:00 בבית העלמין קרית שאול.

אילון שלו-אמסלם ז"ל. באדיבות המשפחה

בבדיקת נשיפון של הנהג הפוגע, אלי בר זכאי, נמצאה כמות אלכוהול של למעלה מפי 2 מהמותר. אולם זו אינה קבילה כראייה והנהג סרב למסור בדיקת דם. ביהמ"ש שחרר אותו למצר בית אך בשלב ערעור המשטרה הוטל עיכוב ביצוע על שחרורו עד ליום ראשון.

ההתכתבות בה הודיע דניאל על מותו של אליון. באדיבות "החדשות"

"המשפחה מזועזעת והמומה מהתנהגותו של הנהג הדורס אשר לא לקח אחריות על מעשיו, סרב לשתף פעולה, לא היה מוכן למסור בדיקות דם ואף העמיד קו הגנה בדוי ותלוש מהמציאות שאינו עולה בקנה אחד עם העובדות והמידע שנאספו עד כה. למשפחה אמון מלא בפרקליטות ובמערכת אכיפת החוק שתדע לטפל בעניין באופן מקצועי וראוי", לשון הודעת המשפחה.

חברת "החדשות" חשפה הערב את ההתכתבות בה הודיע דניאל לחבריו על מותו של אילון ז"ל שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית בת"א. לפנות בוקר של יום שישי בשעה 3:41 שלח דניאל בקבוצת הוואטסאפ: "תקשיבו, תענו דחוף מי שער. אילון מת. עשינו תאונה. דרסו אותנו, אני חצי מתתי ואת אילון מצאו גוסס עשרים דקות אחרי".

המשטרה סתרה את גרסת הנהג

בחמישי בלילה בילו אילון בן ה-13 וחבריו בתל אביב. בתום הבילוי, אילון וחברו דניאל חכימי היו בדרכם לבית החבר כיוון שמשפחתו של אילון שהתה בחופשה בתאילנד. השניים עמדו על אי תנועה כשלפתע הגיחה מכונית. דניאל הספיק להתרחק וניסה להזהיר את אילון, אך היה כבר מאוחר מדי. הנהג אפילו לא יצא מרכבו כדי לסייע להם.

זירת התאונה בה נפגעו שלו-אמסלם ונער נוסף. צילום: מד"א

הפראמדיקים פינו את החבר שנפצע בינוני וזה הפנה את תשומת ליבם שאילון היה יחד עימו על אי התנועה. השניים פונו לבית החולים איכילוב ולאחר מאמצים נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו של אילון ז"ל.

פרקליטו של הנהג המואשם בהריגה טען כי התאונה התרחשה כתוצאה מהחלקה בשל פיצוץ בצינור מים. אולם במשטרה סבורים כי הוא נהג בגילופין ומנסים לאתר אנשים שהיו עמו טרם התאונה ולברר אם שתה או צרך סמים. עוד סתרו במשטרה את הטענה כי הכביש היה רטוב.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא