ישראל שללה היום (א') את תעודת ה-VIP של מושל חברון כאמל חמיד, המאפשרת לו להיכנס לשטח ישראל. צעד זה ננקט בעקבות ביקורו בסוכות האבלים של המחבל שרצח את הלל יפה אריאל בת ה-13 בקרית ארבע, ושל קרובתו, שניסתה לדקור חיילי מג"ב במערת המכפלה.בפוסט שפרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, אישר כי נשללו זכויותיו של המושל ואפשרות כניסתו לישראל. "לתמיכה בטרור יש הרבה ביטויים. אתמול ביקר מושל חברון כאמל חמיד את משפחות המחבלים מבני נעים. ביקור המשפחות הוא כהסכמה לרצח המתועב ומעודד לטרור! מה המסר? האם מושל חברון מביע תמיכה ברוצח ילדה בת 12? אנו מצפים מההנהגה הפלשתינית לקחת אחריות ולקרוא לרגיעה וסובלנות. ישראל לא תסייע לתומכים בטרור".
מושל חברון כאמל חמייד מבקר בסוכת האבלים של מוחמד טראיירה (פייסבוק)

יממה לאחר הרצח של הלל-יפה אריאל הי"ד, נודע כי תנועת הפתח החליטה לקבל חסות על סוכות האבלים של מוחמד טראיירה ושל בת משפחתו סארה. במקום מתנוססים דגלי פתח והתנועה מממנת את ההוצאות שם. יתרה מכך, מושל חברון, כאמל חמייד, הנחשב למינוי אישי של יו"ר הרשות אבו מאזן, ביקר אתמול בשתי סוכות האבלים.

פעילות זו, על רקע עלילת הדם אותה הפיץ אבו מאזן מעל בימת הפרלמנט האירופי לפיה רבנים קוראים להרעיל בארות ולהצהרות חבר הוועדה המרכזית סולטאן אבו אל-עינין, שהבטיח בשבוע שעבר כי אם יפגוש בישראלי ישסף את גרונו.
מושל חברון כאמל חמייד מבקר בסוכת האבלים של מוחמד טראיירה, רוצח הילדה מקרית ארבע (צילום מסך , פייסבוק)
הביקור הרשמי בבית האבלים (צילום: מתוך פייסבוק)
לא מדובר במחבל הראשון שיוצא מבני נעים. בשבוע שעבר צעירה מהכפר ביצעה פיגוע דריסה בסמוך לקריית ארבע ונהרגה מירי של חיילי צה"ל. מוחמד הקדיש לה בפייסבוק שיר אהבה: "רשום העט את הדבר היפה ביותר, וכתוב שם בשורות היפות ביותר: זאת מג'ד חדור בת בני נעים. מג'ד, פרח, את הגאווה… הלכת כהרף עין ובכה עליך כל הבית", שורר מוחמד, "הבית שתה כוס של כאב מהפרידה ממך… עין, הזילי דמעה ותרצי בגורל. מג'ד, שהידה לנצח בגן העדן הנעים, אחות גיבורה, כולך עוצמה וסודות. שמך, מג'ד, היום הפך לדגל. תתלונני לאלוהים על פצעי העם. שבענו ייסורים ותבוסה… הנייר לא יכול לתאר אותך. את חופשיה וירושלים תתגאה בך".

 מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20