דף הבית > אקטואליה וחדשות > תעודות הוקרה הוענקו ללוחמי כיתתה הכוננות

תעודות הוקרה הוענקו ללוחמי כיתתה הכוננות

שוקי גלבוע והרב חנוך כהנא קיבלו בטקס רשמי תעודות הוקרה של מפקד חטיבת "יהודה", על חלקם המשמעותי והמכריע בפיגוע בו נרצחה הלל אריאל הי"ד

שוקי גלבוע מקבל תעודות הוקרה של מפקד חטיבת "יהודה". צילום: דובר צה"ל
שוקי גלבוע מקבל את תעודות ההוקרה. צילום: דובר צה"ל

היום (ראשון) התקיים טקס הענקת תעודות הוקרה של מפקד חטיבת "יהודה", אלוף-משנה איציק כהן ללוחמי כיתת הכוננות, הרב חנוך כהנא ושוקי גלבוע על חלקם המשמעותי והמכריע בפיגוע שאירע לפני כשנה. באירוע נכחו עמיחי ורינה אריאל הוריה של הלל יפה אריאל הי"ד.

בחודש יוני 2016, חדר מחבל לבית משפחת אריאל בקרית ארבע ורצח את הלל יפה אריאל הי"ד. לאירוע קפצו כלל כוחות הביטחון ביניהם לוחמי צוות הכוננות של מערך הביטחון האזרחי לזירת האירוע.

הרב חנוך כהנא מקבל תעודות הוקרה של מפקד חטיבת "יהודה". צילום: דובר צה"ל
הרב חנוך כהנא היום בטקס, צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה איציק כהן מפקד חטיבת "יהודה", אמר במהלך הטקס: "התושייה, התבונה, הנכונות, כושר האלתור, הדאגה לחייל ובעיקר, הליכה קדימה לפני פקודיהם – כל אלה אינם טכניקה או עניינים של חומר. אין להם הסבר סביר, אלא במונחים של הכרה עמוקה במוסריותה של מלחמתם".

"גילויים אלה – ראשיהם ברוח וסופם ברוח. התעלותם של לוחמינו לא בזכות הברזל באה, אלא בזכות התודעה של שליחות עליונה, של הכרה בצדקת ענייננו, של אהבה עמוקה למולדת ושל הכרת התפקיד הקשה שהוטל עליהם".

הלל יפה אריאל הי"ד
הלל יפה אריאל הי"ד

"במעשיכם חתרתם למגע וסימנתם כסמן ימני את הערך שמירה על החיים והגנה על תושבי גזרת יהודה", אמר כהן. "לצערינו באירוע איבדנו את הלל אריאל ז״ל אך הלל תשאר עימנו לנצח וגבורתכם ופועלכם בתוך ביתה של משפחת אריאל יהוו עבורי ועבור המפקדים שיעור חשוב בהבנת משימתינו".

כזכור, הלל יפה אריאל הי"ד, בת ה- 13.5 מקריית ארבע, נדקרה למוות במיטתה על ידי מחבל פלסטיני שחצה את גדר היישוב ונכנס לביתה שבשכונת חרסינה במהלך יוני 2016. חברי כיתת הכוננות של קריית ארבע פרצו לבית, גלבוע נדקר על ידי המחבל, וכהנא חיסל אותו ביריות.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

הרב אלישע וישליצקי מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ

הרב וישליצקי, מהבולטים בין רבני הציונות הדתית, פונה הלילה לבית החולים עקב מצבו הקשה. משפחתו קוראת לציבור להתפלל לרפואתו