צילום: צילום מסך

כפי שפורסם אתמול (ד') בעיתון "הארץ", קמפיין חדש של תנועת ה–BDS שפורסם אתמול קורא ל"נטפליקס" להחרים את סדרת הטלוויזיה הישראלית "פאודה", ולהוריד מהמסך את העונה הראשונה שלה המשודרת במסגרת התכנים שהיא מציעה — זאת מפני שהיא "משמשת תעמולה גזענית לצבא הכיבוש הישראלי ומציגה תוקפנות כלפי העם הפלסטיני ולתהליך שהוא מוביל למען שחרור ועצמאות".

במכתב שפורסם צוין גם כי יוצרי הסדרה, ליאור רז ואבי יששכרוף, הם בעצם בוגרי יחידות המסתערבים והסדרה נותנת "לגיטימציה לפשעי מלחמה. שני כותביה הם בוגרים של פלוגות המוות של המסתערבים בצבא הכיבוש". עוד נכתב כי "הם משתפי פעולה עם מנגנון הכיבוש, הקולוניאליזם והאפרטהייד הישראלי"

בסוף המכתב, ציינו חברי ה-BDS כי הם ישקלו לנקוט בנוסף בהליכים משפטיים כלפי "נטפליקס" במידה ולא תענה לבקשה: "מדובר בסדרה גזענית כלפי ערבים שמעודד הפרה של החוק הבינלאומי וזכויות האדם".

יוצר פאודה, אבי יששכרוף  לא התרגש מהתקיפה האגרסיבית והגיב כי "מצער שה–BDS מנסה לפגוע ביצירה ישראלית באשר היא, לא משנה תוכנה". עוד מסר יששכרוף ל"הארץ": "רצינו להודות לתנועת ה–BDS שבזכותם אותם פלסטינים שעדיין לא ראו את פאודה ימצאו כעת דרך לצפות בסדרה. בדיוק אתמול שוחחנו עם חבר מעזה שלא הפסיק לשבח את עונתה הראשונה של הסדרה"

כזכור, "פאודה" נמכרה ל"נטפליקס" ב–2016 בתום שידור עונתה הראשונה בישראל וזכתה להדים רבים בעולם. ב"ניו יורק טיימס" דירגו אותה כאחת מעשר סדרות הטלוויזיה הטובות בעולם. בהמשך הודיעה "נטפליקס" כי תרכוש להפצה גם את העונה השנייה והשלישית של הסדרה, ואף הזמינה מרז ויששכרוף שתי סדרות נוספות שיעלו אצלה בעתיד.