אני רק יכול להניח, שבאותו רגע רצית להיכנס לגוגל וחיפשת: "תנאי קבלה להייטק" ובמקביל חיפוש למכללות הייטק מוכרות, כמו מרכז להכשרה להייטק האקריו.

להמון מאיתנו קיימות אינספור סיטואציות כאלה, כי אלו הם החיים, לפעמים אנחנו צריכים שינוי מסוים בתחום מסוים, עד שאנחנו באמת מוצאים את מה שמתאים לנו, זה יכול לקרות מבחינת בית חדש, זוגיות ועל אחת כמה וכמה – בתחום הקריירה והעבודה.

חושבים להחליף את מקום העבודה?

למעשה, כולנו מכירים כמה וכמה אנשים שחושבים על להחליף את מקום העבודה שלהם, בחלק מהמקרים אלו יהיו אנשים שנמצאים בעבודות זמניות, כאלה שהם ברמנים, מלצרים, נותני שירות למיניהם שמבינים שהם כבר הגיעו לגיל של: "מספיק, אני חייב כבר עבודה של אנשים גדולים".

מצד שני, קיימים אנשים שכבר עברו את ימי האקדמיה, הגיעו אל המקצוע שהם חלמו עליו שנים וגילו ש…מה שהם חשבו עליו בגיל 21, קצת השתנה לאחר התואר וסיום הלימודים והתחום מנותק לחלוטין ממה שהם פנטזו.

לאיזו קבוצה אתה שייך? האם אתה אחד שכמה שנים נמצא עם מקצוע ביד אבל בכלל לא מחובר אליו, או שאתה עדיין מחליף עבודות זמניות כל כמה חודשים, כי אין לך מושג במה אתה רוצה לפתח קריירה? הכתבה שלי הולכת לשים דגש על הסוגיה הזאת (וקצת מעבר כך).

קרדיט: 123rf.com

איך אדע אם אני צריך לעשות את זה?

אז רגע לפני שאתה לוחץ על: "חשב מסלול מחדש", תנסה לחשוב רגע מה אתה באמת צריך לעשות בשביל להיות מאושר בעבודה שלך, הרי עם קריירה נכונה ואמיתית ביד, החיים שלך יהיו הרבה יותר טובים וישתפרו לגמרי.

בחלק מהמקרים אותם אנשים משוכנעים שאם הם ישנו את הלוקיישן במשרד, יעשו קצת דברים שונים בשגרת היום, לאכול צהריים בשניצליה מול העבודה (במקום החומוס ההוא שעושה כאבי בטן) או במקרים קיצוניים יותר, לעבור למשרד או מקום אחר יעשו את השינוי שהם רצו.

כמה מאנשים שעשו את השינויים שציינתי פה, הצליחו לגרום לקריירה שלהם לשגשג ולגרום לעצמם להתאהב בה שוב, כמובן, אחרים שעשו והבינו שהתהליך הזה לא תרם, והגדילו לעשות להחליף את מקום העבודה.

אבל, תמיד יהיו את החבר'ה שיצטרכו לעשות הסבת מקצוע, בין אם זה להייטק או לא, הם חייבים להבין שהם צריכים להחליף מקצוע, כנראה שאם הגעת עד לפסקה הזאת, אולי באמת הגיע הזמן לחשוב על שינוי, להלן ארבע סיבות טובות לכך:

  • "משעמם לי"

הגעת למשמרת, סיימת את כל המשימות שהבוס נתן לך, הלכת להכין לעצמך קפה, סיימת אותו, שוב אתה קם מהכיסא, רק מחפש מה לעשות, קופץ שוב לשירותים, מסתכל על השעון ומבין שעברו רק שעתיים מתחילת המשמרת.

כנראה שממש משעמם לך במקום העבודה, אם אתה רק מחפש מתי יסתיים כל יום עבודה, זה רק עוד סממן קטן שכדאי לך להמשיך הלאה.

 

  • "בקושי מרוויח את המינימום"

עם מציאות שבה אנחנו חייבים להרוויח משכורת של כ-5 ספרות (במקרה הטוב) על מנת לשלם את ההוצאות שלנו, בהרבה מקומות עבודה, במיוחד כאלה שהשכר בהן הוא מינימום, קשה להתקיים. הרי כולנו מכירים את הקטע הזה שתלוש המשכורת מגיע, ועם כל המיסוי, ביטוח וכו' – אנחנו מגיעים למסקנה שאין לנו כסף.

 

  • "אין לי לאן להתפתח כבר"

את התפקיד של אתה כבר עושה כמה שנים טובות, אתה ממש טוב בו והמון אנשים תופסים ממך כמומחה בו, אבל מה לעשות, יש תקרת זכוכית מסוימת שאפשר להגיע, למשל כמו חבר טוב שלי, הוא היה ברמן ממש מוצלח, עם הזמן התקדם להפוך למנהל מסעדה מוצלחת בנמל תל-אביב, אבל כעבור כשנה הבין שאין לו לאן להתפתח.

הוא לא רוצה להקים עסק משל עצמו וקלט שהסיכוי היחיד שלו לפתח את הקריירה שלו הוא בעצם למצוא קריירה אחרת, ככל הנראה בעולם ההייטק, שדרך אגב, כיום הוא עובד כאיש סייבר באחד הארגונים המוצלחים ביותר בתעשייה בארץ.

בשורה התחתונה, בין אם סימנת פה לעצמך וי על סעיף אחד, או על כולם, אתה יודע יותר טוב מכולם אם אתה צריך להחליף מקצוע, על אחת כמה וכמה כשאתה שומע מאחרים את המשפט הבא: "תנאי הקבלה להייטק הרבה יותר קלילים מבעבר, לא ככה?" וכל מה שמתחשק לך זה לעשות את הצעד לעולם המדהים הזה.

68565409

זה הזמן לזוז

קיימים המון פחדים בעולם, חלקנו פוחדים מג'וקים, עכברים, לחלק אחר יש פוביה ממקום סגור, מהים או טיסות, רוב הפחדים הללו מלווים אותנו יום יום, ואנחנו די מודעים אליהם, לכן גם ברוב המקרים נרצה להימנע מלפגוש אותם.

אבל קיים סוג אחר של פחד, והוא: "לעשות את הצעד", זאת אומרת, שלכולנו יש חלום מסוים או אפילו שאיפה כלשהי לעשות משהו, אם אצלי עד לפני כמה שנים זה היה ללמוד כתיבה וקופירייטינג, אצל אחר זה היה תחום הבישול והאפייה ואצלך, זה ככל הנראה כבר למצוא קריירה שסוף סוף תאהב.

בעוד שנה או שנתיים, כשתהיה לך קריירה משגשגת, בתחום שבאמת תאהב, שיהיה לך כיף עם האנשים שבו, עם קולגות מגניבים, שכר איכותי וכמובן – לא תשתעמם לרגע. אתה תחשוב לעצמך: "איך זה שלא עשיתי את הצעד הזה לפני כמה שנים? למה התמהמהתי כל כך הרבה שנים במקצוע שלא אהבתי? למה לא ניגשתי ישר לקורס במקום כמו HackerU על מנת להגיע לעולם ההייטק?".

אז איך באמת אנשים עושים את המעבר מהתחום שלהם, שהם כל כך היו נואשים לעזוב אותו, אל עולם ההייטק? אולי כדאי לכם לקרוא את הסיפור הבא.

מדיילת אל מאבטחת מידע וסייבר

ספיר (שם בדוי) הייתה עובדת בתחום דיילות האוויר כבר כמה שנים טובות, כשכל החבר'ה סיימו תואר, התחילו לעבוד בתחום שלהם, ספיר עדיין הייתה בחברת תעופה בינלאומית, שכל כמה שבועות היא נהנית מיעד אחר על פני כדור הארץ.

עם הזמן היא התקדמה והועברה לתפקיד ניהולי, אבל ככל שהיא בילתה שם יותר, היא הבינה כמה שהתחום הזה לא בשבילה, כל הנסיעות הפכו מכיפיות למעיקות, התחום נהפך למשעמם מכיוון שהיא כבר הכירה כל יעד אפשרי (וגם כשמגיעים אליו, נהנים ממנו כולה מספר ימים).

בנקודה מסוימת, בגיל 31, היא הבינה שנמאס לה, גם המשכורות כבר הגיעו לרף מסוים שלא יתעלה על עצמו ושאין שום סיכוי שהיא תצליח להתפתח שוב בתפקיד, היא הורידה באופן משמעותי את כמות העבודה שלה, כזאת שאפילו לא מצריכה לטוס לחו"ל, ולאט לאט בדיוק את תנאי הקבלה להייטק.

היא בדקה את תחומי העניין של קורסי שונים, קורסים למחשבים וכו' והגיעה למסקנה שמה שמעניין אותה זה עולם הסייבר ואבטחת המידע, מכיוון שהייתה לה משיכה לתחום עוד מגיל יחסית צעיר, אבל רק בגדר של תחביב בלבד שעם הזמן זנחה אותו.

היא גיששה על התחומים קצת באינטרנט, בדקה מה תפקידם של ה-Blue Team וה-Red Team, מה זה התקפות וכו', היא הצטרפה אל קורס במרכז הכשרה באזור רמת-גן ולאחר כמה חודשים כבר מצאה עבודה בתחום, אין ספק שכיום, היא הרבה יותר מאושרת בזכות התהליך שהיא עשתה.

תנאי הקבלה להייטק כבר לא היוו מכשול בפניה, היא אוהבת את העבודה שלה, את התחום שלה ולאט לאט מתפתחת בו אל אפיקים חדשים.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא